Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ekonomik zorluk yaşayan vatandaşları maddi açıdan destekleyecek kampanya ve programlar hazırlıyor. Bakanlığın en çok ilgi gören sosyal destekleri arasında kadınlara yapılan maddi ödemeler geliyor. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre eşini kaybetmiş kadınlar ayda 2 bin TL’yi bulan maddi destek hakkından yararlanabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan sosyal yardım ve ödemeler hakkında araştırmalar sürüyor. Hak sahibi vatandaşlar en uygun koşullarda ekonomik destek almak için bakanlıktan gelen açıklamaları yakından takip ediyor. Eşi vefat etmiş kadınların maddi yönden sıkıntı çekmemesi için yeni bir program başlatıldı.

EŞİ VEFAT ETMİŞ KADINLARA MADDİ DESTEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın eşini kaybetmiş kadınlara yönelik yaptığı destek programının başvuru şartları ve ödeme detayları belli oldu. Eşi vefat etmiş kadınlara maddi destek sunmak için hayata geçirilen bu program kapsamında başvuru yapacak kadınlara iki ayda bir olmak üzere toplam 2 bin TL ödeme yapılacak. Bu yardım ödemesi sayesinde kadınlar ekonomik zorluklar ile daha rahat mücadele ederek kendi ayakları üzerinde durabilecek.

EŞİNİ KAYBEDEN KADINLARA ÖDEME BAŞVURUSU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı il müdürlükleri ve sosyal hizmetler merkezleri üzerinden 2 bin TL ödeme başvuruları başladı. Bu programdan yararlanmak isteyen kadınlar başvuru sırasında gerekli belgeleri yanında bulundurması önem taşıyor. Başvuru formunu dolduran kadınlar için başvuru değerlendirildikten sonra hak sahibi olması halinde yardımdan yararlanabilecekler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın eşi vefat eden kadınlar için başlattığı 2 bin TL destek ödemesinin detaylarını resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.