Dolar kurunda ve enflasyonda kayda geçen yukarı yönlü hareketler, pek çok hizmet sektörünün arka arkaya zam kararları almasına sebebiyet verdi. Gıdadan teknolojiye, otomotivden tekstile kadar tüm hizmet alanlarında değişen fiyat listeleri, birçok tüketicinin temmuz ayı maaş zamlarının kısa süre içerisinde erimesine yol açtı.

Maaş artışlarına sevinemeden bütçelerini toparlayabilmenin ve en azından temel ihtiyaçlarını hiç düşünmeden karşılayabilmenin yollarını arayan tüketiciler, bu süreçte bankaların kredi ürünlerine yöneldi. Ancak Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararlarının ardından değişen kredi faizlerinin üst seviyelere ulaşmış olması, birçok kişinin elini kolunu bağladı.

Yükselen kredi faizleri sebebi ile bankalardan destek alabilmenin imkansız hale geldiğini düşünen ve bu neden ile köşeye sıkışmış hisseden tüketicilere, kamu tarafından müjdeli haber geldi. Senelerdir bankacılık sektörünün en çok tercih edilenleri arasında yer alan Halkbank, eylül ayı boyunca geçerli olacak olan kredi ürününün detaylarını sıraladı.

HALKBANK’TAN ÇALIŞAN KREDİSİ

Kredi ürünleri, istihdama katkı sunmak amacı ile düzenlediği KOBİ ve girişimci destek programları, kredi kartı kampanyaları ve daha pek çok avantajlı hizmeti ile sektörde öne çıkan isimler arasında yer alan Halkbank, bu kez de maaşları ile ay sonlarını getiremeyen çalışanlar için elini taşın altına soktu. Eylül ayında hem kamu hem de özel sektör çalışanlarının kredi desteği alabileceklerini belirten kamu bankası, dikkat çeken kredi ürünü ile ilgili detayları paylaştı.

Halkbank’ın maaşlı çalışanlar için özel olarak düzenlemiş olduğu ihtiyaç kredisi ürününün faiz oranı yüzde 3,35, azami vade sayısı ise 36 ay olarak belirlendi. Banka, kredi hizmetinden yararlanan müşterilerinin taksit ödemelerini eşit, artan, azalan ve 3 ayda bir olacak şekilde yapabileceklerini belirtti.

HALKBANK ÇALIŞAN KREDİSİ AYLIK TAKSİT TUTARI

Halkbank’ın çalışan kredisi için düzenlemiş olduğu örnek maliyet tablosu şu şekilde:

- Kredi tutarı: 50 bin TL

- Faiz oranı: Yüzde 3,35

- Vade sayısı: 36 ay

- Kredi tahsis ücreti: 287,5 TL

- Aylık taksit tutarı: 2.775,79 TL

Editör: Uşak Son Dakika