Devlet destekli ödemeler son dönemde en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardım ve ödemeler büyük ilgi görüyor. Son olarak çalışmayan ev hanımlarının yüzünü güldürecek bir maddi destek duyurusu geldi. Mayıs ayında kutlanana anneler gününde devletten annelere büyük jest yapıldı.

Bakanlık destekli yapılacak olan sosyal yardımlar tüm annelerin yüzünü güldürecek. Aylık 3 bin 700 TL’yi bulan sosyal yardımların ayrıntıları ve ödeme şartları belli oldu. Bakanlık çalışmayan kadınlara 3 bin 700 TL ödeme yapacak. Bu maddi yardımdan yararlanmak isteyenlerin bakanlık tarafından belirlenen tüm şartları karşılaması gerekiyor.

ÇALIŞMAYAN KADINLARA AYLIK DESTEĞİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği sosyal yardımlar sayesinde birçok aile ekonomik açıdan rahat bir nefes alıyor. Özellikle dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere yönelik yapılan ödemelerin başvuru süreci devam ediyor. Kadınların ekonomik olarak rahat bir yaşam sürmeleri için başlatılan ödemeler farklı kalemlerde yapılıyor.

Bakanlıktan yapılan çalışmayan kadınlara yardım ödemesinde eşi ölmüş ve maddi geliri bulunmayan ev hanımlarının yüzü gülüyor. Çalışmayan annelerin başvuru yapması halinde bakanlıktan ödeme alacağı belirtiliyor. Başvuru şartlarını taşıyan annelere devletten aylık 2 bin 59 TL ile 3 bin 708 TL arasında ödeme yapılacak.

DEVLET DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI

Son dönemde en çok araştırılan konular arasında yer alan ev hanımlarına maddi destek ödemelerinde başvuru şartları belli oldu. Buna göre TC vatandaşı ve mavi kart sahibi vatandaşlar bakanlığın bu maddi yardımından yararlanabilecek. Ayrıca yardım alacak kişinin 18 yaşından büyük olması ve Türkiye’de yaşamını sürdürmesi şartlarına dikkat ediliyor. Kirada oturanlar, muhtaç kişiler, evde okuyan çocukları olanlar ve sağlık sorunu veya engeli bulunanlar bu yardımdan yararlanabiliyor.