Doğru ve sağlıklı beslenen kişilerin tercih ettiği ceviz suyu kürü son dönemde gündemden düşmüyor. Sağlıklı bir şekilde kilo kontrolü yapmayı sağlayan bu kürün faydaları merak ediliyor. Meyve, sebze ve kuruyemişlerin belirli oranda tüketilmesiyle birlikte çok sayıda hastalığın önlemek mümkün. Doktorların ve beslenme uzmanlarının tavsiye ettiği ceviz suyu kürü faydaları nelerdir?

Uzun süre tok tutma etkisi bulunan ceviz suyu kürü, bu özelliği sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı oluyor. Zayıflamak ve fit bir görünüme kavuşmak isteyenler ceviz suyu kürü yapılışı hakkında araştırmalara devam ediyor. Sağlık açısından çok sayıda faydası bulunan ve hastalıkları önleyen ceviz suyu kürü nasıl yapılır?

CEVİZ SUYU KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

İki farklı malzemenin karışımıyla yapılan ceviz suyu kürü hazırlamak oldukça basittir. Son derece lezzetli olan ceviz suyu kürü yağ yakımı için en ideal karışımlardandır. Cilt sağlığını koruyup kilo vermeyi hızlandıran ceviz suyu kürü, sindirim sistemini de düzenler. Bu kürü hazırlamak için 1 büyük ceviz ve bir bardak içme suyu yeterlidir. Cevizin içeriğinde bulunan mineral ve vitaminlerin hızlı bir şekilde suya karşıması için ceviz suyu kürünü önceden hazırlamak gerekir.

CEVİZ SUYU KÜRÜ YAPILIŞI

Cevizin kabuğunu soyup bir bardak ılık suya atın ve bunu bir gece boyunca oda sıcaklığında bekletin. Ceviz suyu kürünü bu şekilde pratik ve hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Kilo vermeye yardımcı olan ceviz suyu kürünün doğru şekilde tüketilmesi çok önemlidir. Bu yüzden uzmanlar, ceviz suyu kürünü sabah aç karnına tüketmenin önemine dikkat çekiyor. Yüksek oranda protein içeren ceviz suyu kürü, vücuttaki yağ yakımı sürecini hızlandırıyor.

CEVİZ SUYU KÜRÜ FAYDALARI NELERDİR?

Detoks etkisi olan bir karışım hazırlamak isteyenler ceviz suyu kürünü tercih ediyor. Hem zayıflamaya yardımcı olup hem de vücutta biriken toksinleri dışarı atan ceviz suyu kürü yüksek oranda protein içeriyor. Aynı zamanda omega-3 yağları sayesinde sinir sistemini hastalıklara karşı koruyor. Vücut geliştirme sporu gibi spor yapanlar için ceviz suyu kürü kas yapımını destekleyici etki gösterir. Mutlaka aç karnına içilmesi gereken ceviz suyu kürünün miktarı kişinin yaşı, kilosu ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilir.

Hormonlar için faydalı olan ceviz suyu kürü, özellikle adet dönemi düzensiz olan kadınlara faydalıdır. Hamilelik döneminde de önerilen ceviz suyu kürü uykusuzluk sorununu ortadan kaldırır. Kan akışını hızlandırır ve kan şekerini düzenlediği için kişinin gün içinde kendini enerjik ve dinç hissetmesini sağlar. Ceviz kürü cilt sağlığını koruyup yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklıkları yok eder.

Editör: Uşak Son Dakika