Saç bakımında en çok dikkat çeken ürünler arasında muhakkak saç bakım yağları öne çıkıyor. Özellikle son yıllarda kadınların saç bakım yağlarına olan talebi hızla artış gösterdi. Saçların hızlı uzamasını isteyenlerin kullandığı bu yağlar, aynı zamanda saç köklerini güçlendiriyor. Doğal yağlarla saç bakımını rutin hale getirmek isteyen kadınlar için çok önemli bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz bunu hızlandırmanın bazı yolları varı. Saçın hızlı uzamasına yol açan faktörler arasında saç bakımı önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikte kadınların saç bakım rutinlerinde kullandıkları ürünler de ciddi fark yaratıyor. Son dönemde giderek popülerlik kazanan argan yağı, avokado yağı ve tatlı badem yağı gibi doğal yağların saç bakımında kullanımı merak ediliyor.

AVOKADO YAĞIYLA SAÇ BAKIMI

Saçı besleyip hızlı uzamasını sağlayan avokado yağının içeriğinde protein, yağ asitleri ve folik asit vardır. Magnezyum ve farklı vitaminleri içeren avokado yağıyla saç bakımı yaparak güçlü ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Avokado yağıyla bakım yaparken saçınızın diplerine masaj yaparak sürmeniz yeterlidir. Haftada 2-3 defa yapacağınız bu bakım uygulamalarında avokado yağını saçınızda 30 dakika kadar beklettikten sonra yıkayıp durulayabilirsiniz.

ARGAN YAĞIYLA SAÇ BAKIMI

Saçları hızlı bir şekilde uzatmanın bir diğer formülü argan yağından geçiyor. Argan yağı saç dökülmesi problemlerinde de çok etkili bir doğal yağdır. Saç derisinde yeni saçların çıkmasını sağlayan altın renkli sıvının E vitamini ve sağlıklı yağ asitleri içerdiği biliniyor. Saç diplerini beslemek için yatmadan önce birkaç damla ılık argan yağını kafanıza sürmeniz oldukça faydalıdır. Saç bakımı yaparken 10 dakika boyunca dairesel hareketler ile saç derisine masaj yapın. Argan yağını yıkamadan tüm gece saçınızda bekletin ve hafta 2-3 kez bu yöntemi uygulayın.

TATLI BADEM YAĞIYLA SAÇ BAKIMI

Saç bakımında en faydalı ürünler arasında tatlı badem yağı da yer alıyor. A, B, K vitaminleri dışında potasyum ve kalsiyum gibi mineraller bakımından zengin olan tatlı badem yağı saçın gürleşmesini sağlar. Saç köklerini güçlendiren ve hızlı uzamasına yardımcı olan bu yağın kirpiklerde de kullanıldığı biliniyor. Tatlı badem yağının etkisini arttırmak için zeytinyağı ile karıştırıp saç diplerine sürmeniz yeterlidir. Tatlı badem yağını saç köklerine sürerken masaj yaparak uygulamak oldukça faydalıdır. Uygulama sırasında saçınızı 35-40 dakika boyunca yıkamayın ve tatlı badem yağının iyice nüfuz etmesini sağlayın. Haftada 1-2 kez saç bakımında kullanacağınız tatlı badem yağıyla saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Editör: Uşak Son Dakika