Türkiye’de son dönemde otomobil fiyatları rekor düzeyde artış gösterdi. Yaşanan bu fiyat artışları sonrasında çoğu tüketici ikinci el piyasalara yönelse de burada da yüksek fiyatlar dikkat çekiyor.

Çin’in önde gelen otomobil üreticilerinden olan Changan, 390 bin lira değerinde olması beklenen bir modelini Türkiye pazarına getirmeye hazırlandığı öğrenildi. Alsvin modeliyle Türkiye pazarında satışa başlaması halinde Türkiye’de ikinci el piyasaları da adeta altüst edeceği ifade ediliyor.

TÜRKİYE’DE SATILAN EN UCUZ SIFIR ARAÇ OLABİLİR!

Çinli otomobil devi Changan, Türkiye pazarında satışlara başlamak için adeta gün sayıyor. Tasarımı, konforu ve teknik detayları ile beklentileri karşılayan Changan, çarpışma testlerinden de 3 yıldız almayı başardı. Türkiye’de şu an için Ağustos ayında en ucuz sıfır otomobil 700 bin liranın üzerinde seyrediyor.

Changan’ın Türkiye’de satışlara başlaması halinde fiyatının 390 bin TL olması bekleniyor. Fiyatının 400 bin liranın altında olması beklenen Changan, Türkiye’de büyük bir satış başarısına ulaşmayı hedefliyor.

CHANGAN ALSVİN ÖZELLİKLERİ NELER?

Asya pazarında en çok talep gören sedan modellerinden olan Changan, Alsvin modeliyle dikkat çekiyor. 1.2 atmosferik motoruyla öne çıkan model 70 beygir güç üretme kapasitesine sahip. Türkiye’de yer almasının ikinci el piyasasında tüm dengeleri değiştireceği ifade ediliyor. Türkiye satışları için hazırlık aşamasında odluğu aktarılan firmanın ne zaman resmi olarak satışa çıkacağı ise merak ediliyor.

B sınıfı segmette yer alan Alsvin sedan modeli, 1.4 litre benzin ve 1.5 litre otomatik versiyonlara da sahip. Ayrıca modelin 1.2 litrelik motor seçeneğinin de 85 beygir güç ürettiği ifade ediliyor. 7 inç ekran, elektrikli aynalar, 15 inç jantlar, start stop ve daha pek çok özellik de bulunuyor.

CHANGAN ALSVİN MODELİ TÜRKİYE’YE NE ZAMN GELİYOR?

Çinli otomobil devi Changan’ın sevilen ve uygun fiyatlı olması beklenen Alsvin modelini Kasım ayına kadar gelmesi bekleniyor. Ülkemizde gelmesi halinde 390 bin TL fiyatı ile en ucuz sıfır araç olması bekleniyor.

Editör: Uşak Son Dakika