Bu yıl Borsa İstanbul’da en çok talep gören hisseler arasında halka arzlar önemli bir konuma ulaştı. Son olarak halka arz edeceğini açıklayan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ hakkında detaylar gelmeye başladı. CW Enerji halka arz tarihleri belli olurken, hangi bankalarda ve kaç lot vereceği gibi sorular da gündem oldu.

Borsa yatırımcısı, CW Enerji halka arzın ne zaman yapılacağını ve hangi bankalardan alınacağını araştırıyor. Bilindiği üzere Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ tarafından halka arz başvurusuna onay vermişti. Bununla birlikte CW Enerji halka arzı QNB Finansinvest ve DenizYatırım liderliğinde olup 108,60 TL fiyat ile işlem görecek.

CW Enerji HALKA ARZ TAKVİMİ

Yatırımcının heyecanla beklediği “CW Enerji halka arz ne zaman?” sorusunun yanıtı belli oldu. SPK ve CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ’den gelen açıklamalara göre halka arz tarihleri 3 gün olacak. CW Enerji, 26 Nisan, 27 Nisan ve 28 Nisan 2023 tarihlerinde halka arz edecek. Fiyatlama 108,60 TL olarak açıklandı.

CW Enerji HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA?

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ’nin halka arzıyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Yatırım turunda konsorsiyum liderleri QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. olarak açıklandı.

CW ENERJİ HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Borsa yatırımcısının merakla beklediği CW Enerji halka arz takvimi açıklandıktan sonra sözler lot sayısına çevrildi. CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ’nin SPK ile paylaştığı bilgilere göre şirketin pay edilen miktarı 25 milyon lot olacak. Buna ilave olarak 5 milyon lot ek pay dahil edilecek.