Estetik operasyonlar son zamanlarda daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Özellikle bu operasyon her kadının yaptırdığı estetik işlemlerden bir tanesidir. Bu işleme başlamadan önce, bu konuda uzmanlaşmış deneyimli bir hekime başvurmanız gerekir.

Dudak dolgusu uygulama sonrasında hacimli dudaklara kavuşabilirsiniz. Operasyon öncesinde doktorun verdiği talimatları tam olarak yerine getirmelisiniz. İşleme başlanmadan önce dudak üzerine lokal anestezi yapılır. Daha sonra bu bölgeye dolgu maddesi enjekte edilir.

Dolgulandırma işlemi için ince iğneler kullanılır. Dolgu maddesi hiyalüronik asittir. Bu madde ciltte doğal olarak bulunur. Dolgu maddesi, dudaklarınıza hacim ve dolgunluk kazandırmakla beraber ince çizgilerin de ortadan kalkmasını sağlar.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Yaşlanmanın etkisiyle beraber ciltteki kollajen miktarı azalmaya başlar. Bu eksikliği gidermek için uygulanan operasyonu güvenle tercih edebilirsiniz. Dudak operasyonu işlemi hamileler, deri problemi bulunanlar ve uçuk problemi yaşayanlar için uygun değildir. Bu uygulamayı yaptırarak yaşlanmanın etkisini de ortadan kaldırabilirsiniz. Bununla beraber dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyenlerde bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusu işlemi acısız uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama sonrasında hafif şişlik, kızarıklık ve hassasiyet görülebilir. Uygulama sonrası dudaklarınıza bakımı ihmal etmemeniz gerekir. Bununla beraber olası komplikasyonlar ve riskler konusunda da bilgilendirme almalısınız. Dudak bölgesini çok sıcak veya soğuk sıcaklıkta maruz bırakmamak önemli önlemler arasındadır.

Uygulama kısa sürede tamamlanır. Hızlı ve etkili bir uygulamadır. İşlem sonrasında hemen günlük yaşantınıza dönüş yapabilirsiniz. Operasyon ile beraber hafif bir şişlik veya kızarıklık olabilir. Fakat bu geçici bir durumdur.

Dudak operasyonu işlemi, kontur adına verilen alana uygulanan bir işlemdir. Farklı teknikler kullanılarak tamamlanır. Dudak dolgusu işleminde dolgunun kalıcılık süresi, dolgu maddesinin cinsine ve kişisel metabolizmanıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle dolgunun etkisi 6 ay ila 1 yıl arasında sürebilir.

Editör: Uşak Son Dakika