Türkiye’de milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala emeklilerin en önemli gündemi bayram ikramiyeleri oldu. Her yıl, dini bayramlarda senede 2 defa verilen bayram ikramiyesinin ilki olan Ramazan Bayramı ikramiyesiyle ilgili araştırmalar hız kazandı.

Milyonlarca emeklinin Ramazan Bayramı’ndan önce bir tarihte alacağı açıklanan bayram ikramiyesi merak konusu oldu. Vatandaşlar, “Emekli bayram ikramiyesi yattı mı?” ve “Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?” sorularına yanıt arıyor. Emekli bayram ikramiyesi neden yatmadı?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyesiyle ilgili son gelişmeler merak ediliyor. 2023 Ramazan bayramı ikramiyesi yattı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ramazan Bayramı’ndan önce tüm emeklilerin hesabına yatacağını duyurduğu bayram ikramiyesi gündemden düşmüyor. Yapılan son duyuruya göre bayram ikramiyesi emeklilere, sigorta türüne ve sigorta numarasına göre farklı günlerde yatacak.

SSK VE BAĞKUR EMEKLİSİNE İKRAMİYE ÖDEME TARİHLERİ

SSK kapsamında aylık alanların bayram ikramiyesi tarihleri ödeme günü 17, 18, 19 ve 20 olanlara 14 Nisan 2023 tarihinde yattı. Ödeme günü 21, 22, 23 olanlara 15 Nisan’da yatan bayram ikramiyesi ödeme günü 24, 25 ve 26 olanların hesabına 16 Nisan tarihinde geçti. Böylelikle SSK’lı emeklilerin bayram ikramiyesi hesaplardan çekilebilir duruma geldi.

Bağkurlular için Ramazan bayramı ikramiyesinin hangi tarihlerde ödeneceği netleşti. Yapılan duyuruya göre ödeme günü 25 ve 26 olan Bağkurlulara 17 Nisan’da bayram ikramiyesi ödenecek. Ödeme günü 27 ve 28 olanların bayram ikramiyesi ise 18 Nisan’da hesaplara yatacak. Son olarak emekli sandığı kapsamında aylık alanların ikramiyeleri 19 Nisan 2023 tarihinde ödenecek.