Türkiye’de son yıllarda konut ve kira fiyatlarında yaşanan yükseliş pek çok kişiyi kara kara düşündürmeye devam ediyor. Artan kira fiyatları yüzünden konut kredisi çekip kendi evinin taksitlerini ödemeyi düşünenler bankaların konut kredisi kampanyalarını takip ediyor. Yapı Kredi konut kredisi kampanyasının detayları belli oldu.

Türkiye’de milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan Yapı Kredi bankası konut kredisi kampanyasını duyurdu. Yapı Kredi’den düşük faiz oranlarıyla konut kredisi kullanmak isteyenlere kaçırılmayacak fırsatlar sunuluyor. Bankanın resmi web sitesindeki bilgilere göre 500 bin TL için 120 ay vade ve düşük faiz oranı fırsatları başladı.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI NE KADAR?

Bankadan konut kredisi kullanacak kişiler için en önemli kriterlerin başında konut kredisi faiz oranı geliyor. Yapı Kredi bankasının mayıs ayına özel başlattığı konut kredisi kampanyasında uygulanan faiz oranı yüzde 3.19 seviyesinden başlıyor. Yapı Kredi konut kredisi faiz oranı kredi tutarına, vade sayısına, müşterinin kredi notuna ve ödeme performansına göre farklılık gösterebiliyor.

YAPI KREDİ 500 BİN TL KONUT KREDİSİ AYLIK TAKSİTİ NE KADAR?

Bütçesine en uygun koşullarda konut kredisi çekip kendi evine sahip olmak isteyenler Yapı Kredi bankasını tercih ediyor. Düşük faiz dönemini başlatan Yapı Kredi bankasının 500 bin TL konut kredisi hesaplama tablosu belli oldu.

Buna göre Yapı Kredi’den 500 bin TL konut kredisi çeken müşteriler 120 ay vade ve yüzde 3.19 faiz oranından yararlandığında aylık taksit ödemesi 16 bin 327 TL oluyor. Yapı Kredi konut kredisi başvuruları banka şubeleri veya Yapı Kredi internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden hemen yapılabiliyor.