Evlilik öncesi hazırlık masrafları çiftlerin bütçelerini zorlayan önemli konulardan bir tanesidir. Devlet destekli evlilik kredileri sayesinde bu masrafları kolayca karşılayabilirsiniz. Bireysel tüketici kredisi kapsamında kullanılacak olan evlilik kredileri, evlilik planı yapan müşterilerin bu dönemde oluşabilecek nakit ihtiyaçlarına destek veriyor. Başvurular diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi kişilerin gelir düzeyine göre değişebiliyor.

Evlilik hayalleri kuran çiftleri yakından ilgilendiren faizsiz evlilik kredilerine dair detaylar gelmeye başladı. Haberlere göre kredinin 150.000 TL olması bekleniyor.

Krediden Kimler Yararlanabilir?

Evliliklerin teşvik edilmesi için Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli kredi verilecek. 150.000 TL faizsiz evlilik kredisi ile gençler kolayca evlilik masraflarını karşılayabilecek. Bununla beraber çocukların eğitimi başta olmak üzere farklı destek paketleri de verilebilecek.

Evlilik kredisi, Aile Ve Gençlik Bankası verecek. Uluslararası standartlarda kurulacak bu sosyal amaçlı kurulan banka dijital ortamda faaliyet gösteriyor.

Faizsiz Evlilik Kredisi Ne Kadar?

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi desteği veriliyor. 48 ay vadeli bu ödemelerle evlilik daha kolay hale geliyor. Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları ile ilgili detaylar ise henüz açıklanmadı. Detayların da yakın zamanda açıklanacağı düşünülüyor.

Evlilik Kredisi Geri Ödemeleri Nasıl Olacak?

Evlilik kredilerinde 48 ayda belirtilen ana para olarak ödenecek. İlk 24 ay ise herhangi bir taksit ödemesi yapılmayacak. Evlilik kredileri, ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendiriliyor. Kredinin belirlenen oranında tahsis ücreti ve sigorta masrafları ise dosyaya eklenecek. Kredi tutarına uygulanan faizle beraber hesaplanan borç tutarı aylık taksitlere bölünecek.

Evlilik kredileri bankaların dönemsel olarak sunduğu özel kampanyalar üzerinden çiftlere veriliyor. Evlilik kredisi almadan önce mutlaka kredi masraflarını incelemeniz gerekiyor. Evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmese de çiftler bu paketi heyecanla beklemeye devam ediyor.

Editör: Uşak Son Dakika