Son dönemlerde gündelik hayatın her alanına çok çeşitli durumlardan ötürü yüksek oranlı zamlar yansımaya devam ederken tüketiciler de bütçelerini toparlayabilmek adına hiçbir fırsatı kaçırmamaya başladı. Gıdadan teknolojiye her alanda çeşitli firmalar tarafından duyurulan indirim kampanyalarını yakından takip eden tüketiciler bütçelerini bu şekilde dengeleyebilmeyi hedeflerlerken bir fırsat da telekomünikasyon sektörü tarafından duyuruldu. 

Ekonomi piyasalarında yaşanan gelişmeler sebebi ile artan maliyetler, GSM operatörlerinin tarife ücretlerinin de değişmesine sebebiyet verdi. Teknoloji çağında herkes için bir ihtiyaç olan hat kullanımına yüksek oranlı zamların yansıması tüketicilerin tepkilerine sebep olurken GSM operatörlerinden yüzleri bir nebze de olsa güldüren bir haber geldi. Edinilen bilgilere göre Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ilgili şartları sağlayan abonelerine para iadesi yapacak.

186 TL’LİK PARA İADESİ YAPILACAK

Müşteri potansiyellerini kaybetmemek adına çeşitli kampanyalar düzenlemeye devam eden GSM operatörlerinden, yüzleri güldüren bir iade haberi geldi. Edinilen bilgilere göre faturalı hat kullanıcılarına çeşitli kriterler çerçevesinde para iadesi yapılacak. Para iadesinin hak edilebilmesi için ise öncelikle aboneliğin iptal edilmesi gerekiyor. Abonelik iptallerini gerçekleştirmiş olan Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell faturalı hat kullanıcıları, 186 TL’lik para iadesi hizmetinden yararlanabiliyor.

186 TL’LİK PARA İADESİ İÇİN NEREYE BAŞVURMAK GEREKİR?

GSM operatörleri tarafından sunulan 186 TL’lik para hizmetinden yararlanmak isteyenler, aboneliklerini iptal ettirdikten sonra para iadesi talebinde bulunmalılardır. Bunun için ise operatörlerin belirlediği uygulamalar izlenmeli ve kredi kartına iade talebi oluşturulmalıdır.

Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell tarafından duyurulmuş olan 186 TL’lik iade kampanyası kapsamında süre şartının göz önünde bulundurulduğu vurgulandı. Buna göre aboneliklerini iptal etmiş olan faturalı hat kullanıcıları iptal onayını takiben 2 yıl içerisinde iade talebi oluşturabilecek. İade talepleri ise 15 gün içerisinde sonuçlanacak ve ilgili kişinin hesabına 186 TL’lik para iadesi tanımlanacaktır. Abonelik iptali ile para iadesi hakkından yararlanmak isteyenlere, GSM operatörlerinin resmi web siteleri aracılığı ile detaylı bilgi verilmektedir.

Editör: Uşak Son Dakika