Uşak’ta oynanan maçta İstanbul takımı ev sahibi Uşak takımını 51 – 70 yenerek hızını kesti. İstanbul Anka Spor, sezonun ilk yarısında İstanbul’da oynanan maçta da rakibini 89 -71 mağlup etmişti.

İlkler Şehri Uşak basketbol Spor Kulübü Başkanı Osman Tekbaş, bu yenilgiyi bir yol kazası olarak gördüklerini ve takımının şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olduğunu belirtti.

TB2L B Grubunda mütevazı ve genç kadrosu ile üst üste 5 maç kazanarak şampiyonluğun en önemli ortaklarından bir haline gelen İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı belalısı İstanbul Anka Spor’a kendi evinde 51 – 70 yenildi.  İl yarı maçında İstanbul’da oynanan maçta rakibine 89 -71 yenilen Uşak takımı diğer yenilgisini de lider Aykanat Basketbol Takımına karşı uzatmalarda 74 – 76 yenilerek almıştı.

Haftayı değerlendiren İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Osman Tekbaş, bu yenilgiyi fazla önemsemediklerini ve bir yol kazası olarak gördüklerini söyledi.

TB2L’nin en mütevazı ve en genç takımı olduklarını hatırlatan Tekbaş, “Buna rağmen şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Takımımın bu maçı da alarak 5 maçlık seriyi sürdüreceğini ümit etmiştim. Ama olmadı. Sanırım Anka Spor’a karşı şansımız tutmuyor. Basketbolda her an her şey olabilir. Biz yenildik. Averajla takip ettiğimiz lider Mersin Aykanat Spor da İstanbul’da Nadir Gold Basketbol Takımına 76 – 63 yenildi.

Önümüzde daha çok maç var. Biz sezon sonunda lider, olmadı 2, sırada avantajlı olarak gruptan çıkıp TBL’ye yükselmek istiyoruz. Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsin” dedi.

Editör: Uşak Son Dakika