Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 770 personel alımı yapılacak. Alımla ilgili açıklama Resmi Gazete'de yayınlandı. Muvazzaf astsubay ve muvazzaf subay ihtiyacını karşılamak için yapılacak personel ilanı sonrasında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde çalışmak isteyenler detayları araştırmaya başladı.

Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf astsubay ihtiyacının karşılanması için öğrenci alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru sürecinin tamamlanması için şu adımları takip edebilirsiniz.

Jandarma Öğrenci Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma öğrenci alımı başvuru şartları şu şekildedir;

·       T.C. vatandaşı olmak,

·       Herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamamak,

·       21 yaşını bitirmemiş olmak,

·        Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

·       Silah taşımaya hukuki bir engeli bulunmamak,

·       Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde istenen şartları taşımak,

·       Kamu haklarını yoksun kalmamak,

Jandarma astsubay ve subay alımı için başvurular 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü başladı. Başvuru gerçekleştirmek isteyen adaylar başvurularını 25 Temmuz 2023 Salı gününe kadar belirtilmiş olan adres üzerinden yapabilecek. Başvurular sadece elektronik ortamda tamamlanacaktır.

Başvuru Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

·       Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden tamamlanıyor. Adaylar e-devlet kapısı vasıtasıyla işlemlerini yapabiliyor. İnternet dışında posta yoluyla ya da şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

·       Adaylar "Başvuru Kılavuzunun" tamamını okuduktan sonra gerekli işaretlemeyi yapmalıdır. Aday kılavuz nedeniyle olası mağduriyette kendisi sorumludur.

·       Başvuru işlemleri 03 Temmuz - 25 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılacaktır.

·       e-Devlet kapısı üzerinden giriş yaparak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak üzere 2023 yılında da alım gerçekleştirecek. Yakın zamanda başlayan başvuru süreci sona erdi. Başvuru sonuçları da kurum tarafından açıklandı.

Jandarma öğrenci başvuru sonuçları https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden yapılacak. Ayrıca adaylar e-Devlet kapısı vasıtasıyla başvuru sonuçlarını görüntüleyecek. Başvurularınız olumlu sonuçlandıysa kurum tarafından istenecek belgeleri mutlaka tamamlamanız gerekir. Kurum tarafından her yıl istenen belgeler değişiklik gösterebilir. Bu nedenle mutlaka resmi adresi ziyaret etmelisiniz.

Editör: Uşak Son Dakika