Ayak estetiği, ayaktaki şekil bozuklarını gidermek için yapılan işlemlerdir. Uygulama ile ayaktaki şekil bozuklukları giderilmektedir Ayaktaki şekil bozuklukları tüm parmaklarda görebilir. Bütün bu problemler ayakta tek başına yada aynı ayakta birden fazlası bir arada olabilir.

Ayak Estetiği Etkili Mi?

Ayak estetiği yada Sindirella cerrahisi tüm rahatsızlıklara müdahale edilmesini sağlar. Amaç hem görsel hem de fonksiyonel olarak güzel gözükmektir. Bu rahatsızlıkların birçoğu ameliyat esnasında düzeltilebiliyor. Yapılan işlem her hasta için farklıdır. Her hastanın ameliyatı diğerinden farklıdır. Bu yüzden hastaların iyileşme süreci diğerinden farklılık gösterecektir.

Ameliyat sonrası bir gün boyunca hastalar özel bir ayakkabı ile ayağının üzerine basabilir. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken konular hem ameliyattan sonra hem de kontrollerde hastaya anlatılır. Operasyonda estetik dikiş ile en az iz kalması için maksimum özeni gösterilir.

Ayak Estetiği v Mimarisi

Ayak bileği ve parmak şekillendirme operasyonları sıklıkla tercih ediliyor. V ayak bileği estetiği hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih ediliyor. Günümüz modacılarda kadınların en belirgin özelliğin v ayak bileğine sahip olmasından geçtiğini anlatıyor.

Günümüzde bu ayak mimarisine sıklıkla başvuruluyor. Ayak v bilek estetiğinden en iyi sonucu almak için mutlaka doğru uzmana başvurmanız gerekiyor.

Ayak estetiği çalışmalarında özellikle bileğin inceltilmesi sıklıkla kullanılıyor. Bu bölgeye dolgu verilerek şekillendiriliyor. Baş parmaktaki şekil bozukluğu da ameliyatta yok ediliyor. Yara izlerinin silinmesi de ayak estetiği operasyonlarından bir tanesidir.

Ayak estetiği operasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu, vücut ağırlığını taşıyan alanlara müdahale edilmemesidir. V ayak operasyonu işlevsel bir soruna neden olmamakla birlikte şeker veya damar hastalığı olanlarda sorun olabiliyor. Bunun ana nedeni ise yara iyileşmesinin geç tamamlanacağıdır. Hastalara doğru yapılacak ayak estetiği ile aradığınız görüntüye çok daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Editör: Uşak Son Dakika