Türkiye’de son dönemde hem konut hem de kira fiyatlarında yaşanan artışlar pek çok sorunu beraberinde getirdi. Bu süreçte yükselen kira fiyatları yerine konut finansmanı taksiti ödemeyi seçenler, bütçelerine uygun koşullarda kredi arayışına başladı. En popüler kamu bankalarından biri olan Türkiye Finans kira ödeme derdine son vermek isteyenleri yakından ilgilendiren bir duyuruyla gündeme geldi.

Türkiye’de geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Türkiye Finans, katılım bankacılığı alanında hizmet veriyor. Bu sayede Türkiye Finans katılım bankası müşterileri faizsiz bankacılıkla konut kredisi yerine alternatif çözümler bulabiliyor. Bankanın resmi web sitesindeki duyuruya göre ev sahibi olmak isteyenlere 10 yıl vadeli konut finansmanı verilecek.

TÜRKİYE FİNANS SİGORTALI KONUT FİNANSMANI

Türkiye Finans konut finansmanı sayesinde kira öder gibi bütçeye uygun taksit ödemeleriyle ev sahibi olmak mümkün oluyor. Türkiye Finans’tan uygun vade ve kâr oranlarıyla konut finansmanı kullanılabiliyor. Son dönemde artan kira fiyatları yerine kendi evinin taksitini ödemek isteyenler için kritik açıklama geldi.

Türkiye Finans resmi web sitesindeki duyuruya göre konut finansmanı kâr oranı ve vade seçenekleri açıklandı. Türkiye Finans’tan sigortalı konut finansmanı kullanmayı düşünenleri yakından ilgilendiren açıklamada 500 bin TL için kâr oranı belirlendi. Buna göre Türkiye Finans müşterileri 500 bin TL sigortalı konut finansmanında 120 ay vade ve yüzde 3.29 kâr oranı avantajından yararlanabilecek.

TÜRKİYE FİNANS 500 BİN TL KONUT FİNANSMANI HESAPLAMA

Türkiye Finans katılım bankasından sigortalı konut finansmanı başvuruları hız kazandı. Hayallerindeki eve sahip olmak isteyenlerin faizsiz bir şekilde kredi arayışına çözüm olan finansmanın ödeme tablosu belli oldu. Buna göre 500 bin TL konut finansmanında 120 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 16 bin 795 TL’ye denk geliyor.