2.023 yılına bağlı olarak yer değiştirme başvuruları alınmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda başvuruların alınmaya başlandığı açıklandı. Özellikle mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yaz tatili mazerete bağlı yer değiştirme başvurularının alınmaya başlandığı mebbis başvuru ekranı açıldığı adaylara duyuruldu. 

Mazerete Bağlı Yer Değiştirme 

MEB tarafından yapılan açıklamaya bağlı kalarak başvuruların alınmaya başlandığı belirtildi ve başvurular mebbis ekranı üzerinden alınacak olduğu belirtildi. Ayrıca başvuruları kabul edeceği tarihler ise 7 ve 14 Ağustos tarihleri arasında tercihlerin yapılacağı tarihleri ise 17 ve 21 Ağustos tarihleri arasında atama sonuçlarının açıklanacağı tarihler ise 23 Ağustos olarak belirlendi. 

Mazerete bağlı olarak bile Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu duyuruyu dikkate alarak kişilerin buna bağlı başvurularda bulunması en önemli hususlardan biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bu kişiler başvuru tarihleri kapsamına dikkat ederek başvuru tarihlerini geçirmemeye ve buna bağlı olarak başvuruları eksiksiz bir şekilde yapmaya özen göstermeliler. 

Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu

Bu süreçlerde mazerete bağlı olarak yer değiştirme süreci kapsamında mazeretler değerlendirilecek olup belli tarihleri arasında yapılan başvuruları incelenecek ve adaylara duyurulacaktır. Bu noktada özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. mazeret için geçerli olacak hususların neler olduğunu bilmek ve buna bağlı olarak başvuru yapmak önemlidir. 

Özellikle mazeret tayini isteyen memurlar bu süreçte bunun için hak kazanıp kazanamadıklarını ve gerekli malzemelerin olup olmadığına dikkat etmeli buna bağlı olarak da başvuru yapmalıdırlar. Gerekli kriterler sağlandığı takdirde açıklama tarihinde de tarafınızda belirtilecek olup başvuru tarihleri alınacak ve başvuru süreçlerindeki sonuçlar tarafınıza belli bir tarih kapsamında net bir şekilde belirtilecektir. Siz de bu soracağı dikkat ederek mazeret tayini sonuçları hakkında bilgi alabilir ne zaman açıklanacağı hakkında detaylı bir şekilde ilanlara takip ederek süreci yönlendirebilirsiniz. 

Editör: Uşak Son Dakika