Kıyafetlerin tertemiz görünmesi kadar güzel kokması da çok önemlidir. Doğru deterjan ve yıkama ayarına dikkat ettiğiniz zaman çamaşırların kullanım ömrü uzar. Her kadın, kendine has bir çamaşır yıkama tekniği kullansa da çamaşırların uzun süre güzel kokması herkes için çok önemlidir. Peki, çamaşırların güzel kokması için ne yapılır?

Kadınların yakından takip ettiği pratik bilgiler platformunda yer alan bilgilere göre çamaşırları uzun süre çok güzel kokutan formül açıklandı. Çamaşırların mis gibi kokması için kimyasal parfümlere ve yumuşatıcılara ihtiyaç yok. Nane ve lavanta yağı gibi doğal bileşenleri kullanarak çamaşırların mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

ÇAMAŞIRLARIN GÜZEL KOKMASI İÇİN DOĞAL FORMÜL

Nane yağı, çamaşırların hem hijyenik olmasını sağlarken hem de ferah bir koku verir. Nane yağını çamaşır makinesinin sıvı çamaşır deterjanı koyduğunu bölüme direkt deterjan ile birlikte ilave edebilirsiniz. Nane yağı dışında lavanta yağını aynı şekilde makineye atıp muhteşem bir koku etkisini sağlayabilirsiniz. Üstelik lavanta yağı ferah kokusuyla çamaşırların uzun süre temiz kokmasını sağlar ve pijamalara uygulandığında rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur.

KIYAFETLERİN MİS GİBİ KOKMASI İÇİN TAVSİYE

Çay ağacı yağı, antibakteriyel içeriğe sahip olduğu için kronik hastalıklara karşı koruma sağlar. Çay ağacını makinen sıvı deterjan bölümüne birkaç damla eklemek yeterlidir. Bebek ve çocuk kıyafetlerinin hastalık zamanında nefes açmasına yardımcı olması için okaliptüs yağı kullanılabilir. Bu sayede soğuk algınlığı olduğunda burnu tıkanan çocuklar daha rahat nefes alır.

Papatya kokusu ile çamaşırların uzun süre mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bahar alerjisi olanların kıyafetlerine biberiye yağı ile hem güzel koku hem de alerji karşıtı etki yapabilirsiniz. Son olarak portakal ve limon yağı lekeli kıyafetlerin temizlenmesinde ve uzun süre güzel kokmasını sağlar.