Okulların açılmasına sayılı günler kala hem öğrencilerin hem velilerin hem de öğretmenlerin hazırlıkları sürerken yeni dönem maddi desteklerine ilişkin de birtakım gelişmeler yaşandı. Üniversite öğrencilerini kapsayan KYK burslarının güncel tutarlarının açıklanması beklenirken Türk Eğitim Vakfı’ndan milyonları ilgilendiren bir haber geldi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgili şartları sağlayan öğrencilere maddi destek verileceğini belirten Türk Eğitim Vakıf, resmi web sitesi üzerinden bir açıklamada bulundu. Açıklamasında 2023- 2024 eğitim- öğretim dönemi kapsamında ödenecek olan burs tutarına yer veren vakıf, ayrıca burstan kimlerin yararlanabileceğini de duyurdu.

TÜRK EĞİTİM VAKIF EĞİTİM BURSU

Ülkemizin değerli kurumları arasında yer alan Türk Eğitim Vakıf, yeni bir duyuru ile gündeme geldi. KYK bursundan yararlanmayan ve ilk kez üniversiteye gidecek olan öğrencilere 9 ay boyunca nakit desteği vereceğini belirten vakıf yönetimi, ayrıntıları paylaştı.

TEV tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 2023- 2024 eğitim- öğretim döneminde öğrencilere 2 bin 500 TL tutarında burs ödemesi yapılacak. Ödemeler ekim ayında başlayıp, haziran ayında son bulacak.

TEV BURSU BAŞVURU DETAYLARI

Türk Eğitim Vakfı’nın burs imkanından yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. Başvuru süreci 24 Eylül tarihine kadar devam edecek olan burs için şahsi başvurular kabul edilmeyecek. Burs tan yararlanmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilmiş olan şartları sağlıyor olmaları gerekecek. Söz konusu şartlar ise şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Mal varlığı ve gelir durumu kapsamında maddi desteği ihtiyaç duyduğunu kanıtlamak,

- Herhangi bir kurumdan burs almıyor olmak,

- Ara sınıflar için 4 üzerinden 2,50 ve üzeri düzeyde ortalamaya sahip olmak,

- Hazırlık sınıfını başarılı bir şekilde tamamlamış olmak,

- DGS ile yerleşen öğrenciler için iki yıllık mezuniyet ortalamalarının 4 üzerinden en az 2,80 düzeyinde olması

- İkinci öğretim öğrencileri için genel ortalamanın en az 2,80 düzeyinde olması

Editör: Uşak Son Dakika