Sivaslı Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından Sivaslı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri ile el sanatları usta öğreticilerine yönelik olarak düzenlenen geziden çok memnun kaldıklarını belirten Sivaslı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Özlem Ülker, Sivaslı YEG Derneği Başkanı Funda Hamza Çaldağı başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine kooperatif üyeleri adına teşekkür etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile TKDK iş birliği içerisinde kırsal alanlar için sürdürülebilir kalkınma stratejilerinin hazırlanması ve uygulanmasında yerel katılım ve ortaklığı teşvik etmek amacıyla geliştirilen LEADER-II projesi kapsamında Sivaslı ilçesinde kurulan ve faaliyet göstermeye başlayan Sivaslı Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından Sivaslı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri ile el sanatları usta öğreticilerine yönelik olarak 10-11 Mart 2023 tarihlerinde Bergama ve Ayvalık’ a teknik gezi düzenlendi.

Düzenlenen Teknik gezide Bergama’ da faaliyet gösteren Bergama Kadın Dokuma Kooperatifi ve Ayvalık’ ta faaliyet gösteren Kedi Kadın Kooperatifi ziyaret edilerek kadın kooperatiflerinin çalışma alanları, ürettikleri ürünler ve kooperatifleşme konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kooperatif üyelerinden kadın üyelere teşekkür

Sivaslı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Özlem Ülker, “Bize bu tür bir imkan sağladıkları için başta Sivaslı YEG Derneği Başkanı Funda Hamza Çaldağı olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine kooperatifimiz üyeleri adına teşekkür ediyorum. Yeni kurulmuş ve mesafe almaya çalışan bir kooperatif olarak bizler için faydalı bir teknik gezi oldu. Bergama ve Ayvalık’ ta faaliyet gösteren kadın kooperatifleri ile tanışmış, kadın kooperatifçiliği ile ilgili yeni bilgiler öğrenmiş olduk. Umut ediyorum ki LEADER projesi kapsamında ilçemiz kadınlarına yönelik iş birliği içerisinde yeni çalışmalar yapabiliriz.” dedi.

Sivaslı YEG Derneğinin, LEADER-II projesi kapsamında TKDK tarafından onaylanan yıllık uygulama planı doğrultusunda her ay çeşitli faaliyetler ve eğitimler düzenlenmesi planlanıyor.

Editör: Uşak Son Dakika