Son dönemlerde pek çok faktörün etkisi ile rekor seviyelere yükselmiş olan sıfır kilometre araç fiyatları, yeni bir araca sahip olmak isteyen milyonlarca tüketicinin tepkisine sebebiyet verdi. Artan fiyatlardan ötürü piyasayı daha da yakından takip etmeye başlayan ve bu kapsamda da olası fırsatları kaçırmak istemeyen tüketiciler, özellikle Chery’nin ürün gamında bulunan araçlara yönelik sorgulamalar yapmaya başladı.

Merkezi Çin’de bulunan ve birçok ülkede olduğu gibi son dönemlerde ülkemizde de birçok tüketici tarafından sık sık tercih edilmeye başlanan Chery, son olarak eylül ayı fiyat listesi ile gündeme geldi. Fiyat- performans otomobilleri ile kendisine hayran bırakan firma, bu ay da beklentiler doğrultusunda oluşturmuş olduğu fiyat listesi ile dikkat çekti.

SUV PİYASASINI ALT ÜST EDECEK

Son dönemlerde hem şehir içi hem de şehirler arası yolculuklarda özellikle aileler tarafından sıklık ile tercih edilen araç grupları arasında yer alan SUV’lar oldukça popüler hale geldi. Bu kapsamda arama motorlarında SUV araçları ile öne çıkan firmalardan biri de Chery oldu. Tiggo 8 Pro, Tiggo 7 Pro ve Omada 5 modelleri ile dikkat çeken Chery, eylül ayı fiyat listesi ile sektöre damgasını vurdu. Araç uzmanları, Chery tarafından hazırlanmış olan fiyat listesinin SUV piyasasını alt üst edeceğine dikkat çekti.

CHERY GÜNCEL FİYAT LİSTESİ EYLÜL 2023

Chery’nin 2023 model yılına sahip olan araçları için oluşturmuş olduğu güncel fiyat listesi şu şekilde:

- Tiggo 8 Pro- Luxury: 1 milyon 490 bin TL

- Tiggo 8 Pro- Excellent: 1 milyon 590 bin TL

- Tiggo 7 Pro- Comfort: 1 milyon 195 bin 100 TL

- Tiggo 7 Pro- Luxury: 1 milyon 315 bin TL

- Tiggo 7 Pro- Excellent: 1 milyon 395 bin TL

- Omada- Comfort: 1 milyon 180 bin TL

- Omada- Luxury: 1 milyon 300 bin TL

- Omada- Excellent: 1 milyon 380 bin TL

Editör: Uşak Son Dakika