Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği konu ile ilgili detaylı bilgiyi paylaştı. THY personel alım sürecine yönelik şartlar merak edilmeye başlandı. 2023 yılı içerisinde toplamda 10 bin yeni personel alımı yapılacak. Alınacak boş kadrolar içinde yeterli açıklama yapıldı.

Türk Hava Yolları geçtiğimiz yıl 2 bin 577 personel alımı yapmıştı. Bu yıl için ise 10 bin yeni personel alımı yapılacağı bildirildi. Başvuruya açık hale gelecek olan personel alım ilanına dair detaylar kariyer.thy.com adresi üzerinden paylaşılıyor olunacak.

THY 10 BİN PERSONEL ALIMI BAŞVURULACAK KADROLAR!

Türk Hava Yolları Kabin Memuru ve Take-Off JR pozisyonundan personel alımı yapacağını duyurdu. Take-Off JR açık pozisyon olarak başvurulabilecek ilanın detaylarında yer verilen bu görev tanımı yeni mezun ya da mezun olacak olan öğrencilere ilgilendiriyor. Kariyerini Türk Hava Yolları'nda daha temelden başlatmak isteyenler havacılık sektörünün ilk tozunu bu yetenek programları ile atabilir. Değerlendirme sürecine katılacak her genç tam zamanlı olarak çalışabilecek.

THY TAKE-OFF JR PERSONELİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Take-Off JR pozisyonunda başvuruda bulunmak isteyenlerin şu şartları karşılaması gerekiyor:

●       TC vatandaşı olması

●       1 Ocak 1996 yılı ve sonrasında doğmuş olması

●       Yeni mezun ya da lisans son sınıf öğrencisi olması

●       İyi derecede İngilizce bilmesi

●       Adli sicil kaydının temiz olması

●       Daha önce Türk Hava Yolları'nda çalışmış ve disiplinsizlik suçu nedeniyle çıkarılmamış olması

●       Dörtlük sistemde en az 2.50 lisans not ortalamasına sahip olması

THY 10 BİN PERSONEL ALIMI ONLİNE BAŞVURU

Türk Hava Yolları 10 bin yeni personel başvurusu 5 Haziran tarihinde aktif hale geliyor. Başvuru şartlarını karşılayanlar online ortamda kayıt oluşturabilecek. İstanbul ve Ankara'da görevlendirme yapılacak.

Başvuran adayların değerlendirilmesi online ortamda İngilizce sınavı, yetenek sınavı ile birlikte video konferanslı mülakat, grup mülakatı ya da kişilik envanteri gibi kaynaklardan oluşur. İngilizce kurul mülakatı da uygulanır.

THY 10 BİN PERSONEL BAŞVURU EVRAKLARI

Başvuru sırasında istenen evraklar:

●       SGK tescil ve hizmet döküm belgesi

●       Adli sicili arşiv kaydı belgesi

●       Not döküm belgesi

Tüm değerlendirmelerden başarıyla geçenler uzman yardımcısı unvanı ile göreve başlayabilir.