TOGG ilk çıkışı sonrası beklenenden daha çok ilgi gördü. Üretim ve sipariş sürecine yönelik detaylı bilgi TOGG CEO'su Karakaş, tarafından paylaşıldı. Gün içerisinde gelen sipariş seviyesine göre bölümleme yapıldığında fabrikada 40 adet üretim yapılıyor. Bu üretimin temmuz sonuna kadar 160'a çıkması bekleniyor.

Elde edilen veriler doğrultusunda yıl sonuna kadar 28.000 adet TOGG'un sahibi ile buluşması öngörülüyor. Üretim süreci hızlandı. Ortaya çıkan rakamlar epey yüksek. Vatandaşların talebine göre ilerleyen üretim sürecinde tahminen yıl sonunda 28 bin adet TOGG trafikte yer alacak. Planlı bir şekilde ilerleyen süreç ile üretim Temmuz ayında iki katına çıkacak.

 

İLK UZUN MESAFELİ SÜRÜŞ GERÇEKLEŞTİ!

TOGG'un Gemlik Kampüsünde ilk araç teslimatları başladı. Fabrikada montaj, gövde ve boya tesisleri yer alıyor. TOGG'un fabrikasında üretimi tüm hızıyla devam eden TOGG için uzun mesafeli test sürüşü de gerçekleştirilmiş olundu.

Kampüsünde talebe yetişilemiyor. Üretim sürecinde fabrika çalışanlarının sayısı da üretimdeki talebe göre artırıldı. İlk üretim sürecinde 300 olan çalışan sayısı şimdilerde 600'e ulaştı. Tesiste toplam çalışan sayısı ise 2 bin 200'ün üzerine çıktı.

TOGG CEO'su Karakaş, "Her sipariş için kaliteden ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz günlük 80 araç çıkabilecek teknik olgunluğa sahibiz" dedi.

“FİYATLAR YIL SONUNA KADAR SABİT!”

Karakaş sözlerine şunları da ekledi:

"Kalite kontrol süreçlerini birden fazla ve yavaşlatarak yapıyoruz fakat olgunluk seviyesi zaman alacaktır. Sadece bize özgü bir durum değil yeni model çıktığında her üreticinin üretimi zamanla gelişir. Herkese gösterilen toleransın bize de gösterilmesini istiyorum. Aramıza katılan arkadaşların da öğrenmesi gerekenler var." dedi.

TOGG'un 27 farklı servis noktası bulunuyor. 8 farklı mobil servis aracı ile hizmet sunuyor. Sonunda bu rakamın 30'a çıkması öngörülüyor. "Şu an için fiyatlarda bir değişiklik yapmaya ihtiyaç görmedik yıl sonuna kadar sabit" açıklaması da yapıldı.