Uşak Belediyesi tarafından yaklaşık 11 bin metrekarelik bölgede yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hizmete sunulan Dikilitaş Millet Bahçesi; sağladığı imkânlar ve görsel güzellikleriyle kısa sürede vatandaşların uğrak noktası haline geldi.

N C R62070
Her İhtiyacı Karşılayan Bir Alan

Günün her saati canlı olan bölgede doğa ve temiz havayla iç içe vakit geçirmeye olanak sağlayan alan; içerisinde aileler için kamelyalar, 200 metrekarelik bir süs havuzu, 500 metrekarelik çocuk oyun alanı, 300 metrelik yürüyüş ve koşu parkurunun yanı sıra spor aletleri barındırıyor. Öte yandan peyzaj çalışmaları ve modern kent mobilyalarıyla görsel açıdan öne çıkan Dikilitaş Millet Bahçesi; içerisinde önemli yapılar barındırıyor. Modern yapısı ve donanımı ile gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir etüt merkezine ev sahipliği yapan alan; aynı zamanda vatandaşların sosyalleşebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği sosyal tesisleri de hizmete sunuyor.

N C R62077

Herkese Hitap Ediyor

Kentin dört bir noktasında bir yandan halkın ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımlar yaptıklarını, diğer yandansa dönüşüm odaklı adımlar attıklarını ifade eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın;  özellikle kente kazandırılan yeşil alanlar sayesinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırdıklarını belirtti. Büyük küçük demeden her kesime hitap edecek olan Dikilitaş Millet Bahçesi’nin bölgeyi ciddi şekilde canlandırarak esnafa ve gençlere katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Çakın; kente nefes aldıracak bu büyük projenin Uşak için hayırlı olmasını diledi.

D J I 0357

 

Editör: Ömer Akkoyun