İnsan sevgisi ve barışa dayalı öğretileriyle çağları aşan gür sesiyle Anadolu’nun Türk milleti tarafından yurt edinilmesinde önemli rol oynayan Hacı Bektaş Veli vefatının 752. yıldönümünde Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen etkinliklerle Nevşehir Hacı Bektaş’ta anıldı.

AW008322_01

 Bu yıl “Özümüz Aşktır, Sözümüz Hakk’tır, Yolumuz Birdir” temasıyla düzenlenen etkinliğe Cumhurbaşkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Yılmaz ve İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya ile birçok davetli katıldı.  
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen etkinliğe Uşak’tan Işık Çakır Sultan Cem evi Dedesi Nazmi Aydedeoğulları ve 20 alevi vatandaş davetli olarak katılım sağladı.  

AW008322_03

Uşak Işık Çakır Sultan Cemevi Alevi dedesi Nazmi Aydedeoğulları, kendilerini her yıl davet eden Kültür ve Turizm Bakanlığına, Uşak valiliği ve Uşak Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne teşekkür etti. Aydedeoğulları; “Kültür ve Turizm Bakanlığı, bizi her yıl Hacı Bektaş Veli’nin Hakk’a Yürüyüşünün yıldönümünde Nevşehir’e davet ediyor. Uşak Valimiz Sayın Dr. Turan Ergün ve Uşak Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Sayın Sabri Ceylan ve müdürlük çalışanları da başta ulaşım olmak üzere her türlü ihtiyacımızı karşılıyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.                                    

Editör: Uşak Son Dakika