Ayrıca bu teknoloji ile hayatını kaybeden sanatçılar bile konser veriyor. Hologram teknolojisinin gelecekte akıllı telefona entegre edileceği düşünülüyor.

Nesnelerin üç boyutlu gözükmelerini sağlayan hologram teknolojisi ilerlemeye devam diyor Bilim kurgu filmlerinde sıklıkla görülen bu özellikle gerçek hayatta da uygulanmaya başlandı. Yapay zeka teknolojileri ile beraber artık üç boyutlu şekilde konuşabiliyoruz. Üç boyutlu lazer fotoğraf tekniğiyle hayatımızda bulunan teknoloji fiziksel olarak orada bulunamayan kişilerin yanımızda olmasını sağlıyor.

Akıllı Telefonlarda Kullanılabilecek

Hologram teknolojisine birçok kişinin merakı bulunuyor. Sanal dünyayı üç boyutlu teknolojilerle sunan bu özellik holografik görüntülemeyi mümkün hale getiriyor. Bununla beraber akıllı telefonları hologram görüntülerle birleştirebiliyorsunuz.

Sanal Arkadaş Desteği Gelecek

Hologram sisteminin ilerlemesi ile birlikte sanal arkadaşlar edinebilirsiniz. Teknoloji şirketleri yalnız kişiler için hologram oluşturma hazırlıklarına devam ediyor. Hologram teknolojisi gelecekte görüntülü konuşmanın yerini alacak. Günümüzde birçok küresel şirketin CEO’su uluslararası alandaki konuşmalarını bu teknoloji üzerinden sunuyor.

Bu teknolojinin gelişmesiyle beraber merak daha fazla artmaya başladı. İnsanlar görüntülü arama uygulamaları aracılığıyla tanıdıklarıyla iletişim içerisinde olabiliyor. Eğitimden sağlığa birçok sektör de görüntülü arama özelliğinden yararlanıyoruz. Günümüzde yüz yüze iş toplantısının yerini alan uygulamalar daha fazla tercih ediliyor.

3D ışınlanma teknolojisi olarak bilinen hologramda kişiyi karşımıza görebiliyoruz. Hologram teknolojisinde cam ile çevrelenmiş kabinler oluşturan bir firma ışınlanan kişinin gerçek boyutunu yansıtabiliyor.

3D Konuşma Devri Geliyor

2020 yılında alınan patent ile Meta, metaverse ile ilgili ekipmanı geliştirmek için çalışmalarına başladı. Kullanıcıların sevdikleriyle 3D görüntülü görüşme yapmaları için yeni bir teknoloji konusunda harekete geçildi.

Bu yeni patent, Meta‘nın insanların daha gerçekçi görüntülü aramalar yapmalarına yardımcı olacak. 3D görüşme teknolojisi ile ilgili herkes son durumu merak etmeye başladı. Kullanıcıların diğer kullanıcılarla etkileşime geçmek için sahip oldukları avatarları kullanabilecek. Sanal bir ortama girmelerini sağlayan metaverse sistemine göre farklılık gösterecek. Bu yeni teknoloji de video konferanslar için daha gerçekçi bir deneyim sunulacak. 3D konuşmaların uygulama üzerinde yakın zamanda açılacağı planlanıyor.

Editör: Uşak Son Dakika