Küçükten büyüğe tüm oyun tutkunlarının bir numaralı tercihleri arasında yer PlayStation, gelişen teknolojinin de etkisi ile milyonları heyecanlandıran yeni oyunlara imza atmaya devam ediyor. Gelişmiş grafikleri, oyun kurguları ve daha pek çok özelliği ile sektörde yerini korumayı sürdüren firma, son olarak Plus platformu için belirlemiş olduğu abonelik ücretleri ile dikkatleri üzerine çekti.

PlayStation Plus aracılığı ile abonelerine birçok ayrıcalık tanıyan ve yanı sıra 100 GB’a kadar da çevrimiçi depolamaya erişim izni veren firma, son olarak zamlı ücret tarifesi ile gündemde yerini aldı. PlayStation Plus abonelik ücretlerine yapılmış olan dev zam, oyun tutkunlarını şaşkına çevirdi. Peki, PlayStation Plus nedir, ne işe yarar? PlayStation Plus abonelik ücreti ne kadar?

PLAYSTATION PLUS NEDİR?

Play Station Plus, PS 5 ve PS 4 kapsamında sunulan bir abonelik hizmetidir. Bu hizmet aracılığı ile çevrimiçi çok oyunculu oyunlara erişim sağlanabilir. Ayrıca seçilecek olan abonelik planına bağlı olarak bir oyun kütüphanesine erişilebilir.

PlayStation’ın Plus platformu aracılığı ile her ay en az iki oyuna ücretsiz olarak erişim sağlanabilir. İlgili oyunlar kütüphaneye eklenilirlerse defalarca kez oynanabilirler. Yanı sıra sisteme kayıtlı bulunan kişilere PlayStation Store’da kullanmaları için indirimler tanımlanır. Söz konusu indirimler önceden belirlenmiş olan oyunlarda veyahut da belirli tarih aralıklarında geçerli olabilir.

PLAYSTATION PLUS ABONELİK ÜCRETLERİ EYLÜL 2023

PlayStation Plus’ın Deluxe sürümü için abonelik ücretlerine yüzde 600 oranında zam yapıldığı duyurulmuştu. Bu duyurunun ardından sürümler için istenen net abonelik ücreti merak konusu oldu. Firma, güncel tarifesini şu şekilde paylaştı:

- PlayStation Plus Essetial: Aylık 40 TL, 3 aylık 100 TL, senelik 240 TL.

- PlayStation Plus Extra: Aylık 60 TL, 3 aylık 165 TL, senelik 400 TL.

- PlayStation Plus Deluxe: Aylık 70 TL, 3 aylık 190 TL, senelik 460 TL.

Editör: Uşak Son Dakika