Kilo verme süreci herkes için farklı işlese de özellikle göbek ve bel bölgesinde biriken yağlar birçok kişinin korkulu rüyası olarak öne çıkıyor. Kişi ne kadar zayıf olsa da bel bölgesine oturan yağlardan bir türlü kurtulamadığını dile getirerek uzmanlardan bu yönde tavsiyeler bekliyor. Bu kapsamda arama motorlarında sıklık ile yağ yakıcı karışımlara yönelik sorgulamalarda bulunanlara, herkesin evinde olan ancak faydaları birçok kişi tarafından bilinmeyen o ürünlere ilişkin birtakım bilgilendirmeler geldi.

Bel kalınlaşmasına müdahale edilmemesi durumunda özellikle ilerleyen yaşlarda birtakım ciddi rahatsızlıkların gelişebileceğini belirten uzmanlar bu neden ile hem fit bir görünüm hem de sağlıklı bir yaşam için uygulanabilecek bir tarifi paylaştı.

BU İKİ ÜRÜN ŞİFA DAĞITIYOR

Doğadan gelen doğal içeriklerin insan sağlığına olumlu etki ettiğini belirten uzmanlar, bazı içeriklerin birlikte kullanılmasının da faydayı katladığını ifade etti. Bu kapsamda elma sirkesi ve zeytinyağı kullanımına ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, bu iki ürünün birlikte tüketilmesi durumunda yağ yakımının da hızlanacağını vurguladı.

Elma sirkesinin anti- glisemin etkilere sahip olduğunun keşfedildiğini belirten uzmanlar, sirke tüketiminin kan şekerini dengelediğini ve açlık hissini giderdiğini ifade etti. Yağ yakımını hızlandıran ve kilo verme sürecini olumlu etkileyen sirkenin, mutlaka tüketilmesi gerektiği bilgisi kayda geçti.

Elma sirkesinin yanı sıra zeytinyağının da güçlü bir içeriğe sahip olduğunu belirten uzmanlar, besinde bulunan tekli doymamış yağ asitlerinin kilo vermeye yardımcı olduğuna dikkat çekti.

ELMA SİRKESİ- ZEYTİNYAĞ KARIŞIMI

Elma sirkesinin güçlü içeriğinin zeytinyağı ile birlikte daha etkili bir şekilde ortaya çıktığını belirten uzmanlar, özellikle salatalarda zeytinyağı ve sirkenin birlikte kullanılması gerektiğini ifade etti. Yanı sıra çorba ve güveç yemeklerinde de zeytinyağı ve sirke kullanımına özen gösterilmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, 2 yemek kaşığı kadar sirkenin ortasına birkaç damla zeytinyağı eklenmesi ve karışımın tüketilmesi durumunda yağ yakımının hızlanacağını bildirdi.

Editör: Uşak Son Dakika