Son dönemde özel bankaların vadeli mevduat faizi oranlarındaki yükseliş yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. Yeni müşteri kampanyalarını duyuran bankalar, 32 günlük veya daha fazla vadeli mevduat hesaplarında farklı faiz oranları uyguluyor. Türk Lirası cinsinden birikimi olanlar parasına değer kazandırmak için en fazla faiz veren bankaları araştırıyor.

Mayıs ayında bankaların vadeli mevduat faizi oranları değişiklik gösterdi. Müşterilerine 32 günlük vadeli mevduat hesabında yüksek faiz veren bankalar arasında Yapı Kredi de yer alıyor. Türkiye’de milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan Yapı Kredi vadeli mevduat faiz oranlarını güncelledi.

YAPI KREDİ VADELİ MEVDUAT FAİZİ NE KADAR?

Türk Lirası cinsinden birikimi olanlar, sermayesini en iyi şekilde değerlendirebileceği yatırım seçenekleri arıyor. Bunlar arasında son dönemde vadeli mevduat hesapları gündeme gelmeye başladı. Bankaların vadeli mevduat faizi oranlarını artırdığı bu dönemde dikkat çeken bir duyuru da Yapı Kredi’den geldi. Yapı Kredi, 32 günlük vadeli mevduat hesabı açan müşterilerine yüzde 30 oranında risksiz kazanç sağlıyor.

Türkiye’de en güvenilir ve popüler özel bankalardan biri olan Yapı Kredi’nin vadeli mevduat hesabı kampanyası dikkat çekti. Yeni müşteriler için uygulanan kampanyalarla birlikte Yapı Kredi’de vadeli mevduat hesabı açanların yüzü gülüyor. Peki, 100 bin TL ile Yapı Kredi vadeli mevduat hesabı açılışında 32 günlük faiz getirisi ne kadar oluyor?

YAPI KREDİ 100 BİN TL MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Yapı Kredi resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre dönüşüm hesabı standart vadeli hesap faiz oranı belli oldu. Buna göre 100 bin TL sermayeyle 32 günlük vadeli mevduat hesabı açan müşterilere yüzde 30 oranında faiz kazancı sunuluyor. Vade sonunda hesap sahibinin net kazancı 2 bin 498 TL olarak hesaplanıyor.