Cumhurbaşkanı onayı ile kurulacak olan Aile Bakanlığı kapsamına alınan evlilik kredisi paketi merak ediliyor. Genç çiftlerin evlilik döneminde oluşacak beyaz eşya, mobilya masrafları, düğün, balayı harcamaları için finansman desteği devlet projesi ile ek kaynak oluşturacak.

Enflasyonun yıkıcı etkisi bütçeyi sarsıyor. Ay sonunu getirmek gittikçe zor hale geliyor. Mobilya ürünlerinde yaşanan fiyat artışı gözle görülür şekilde fark ediliyor. Teknolojik ürünlere yaklaşmak cep yapıyor.

Böyle bir durumda yeni ev düzenleyecek olan çiftlerin destekleyicisi olacak evlilik kredisi paketi detayları merak ediliyor. 2023 evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak? Evlilik kredisi paketi detayları nelerdir?

EVLİLİK KREDİSİ PAKETİ NEDİR?

Aile ve Gençlik Bankası projesi kapsamına dahil edilen evlilik kredisi paketi 150.000 TL'ye kadar tüm ihtiyaçları karşılamayı sağlayacak. 150.000 TL kredi paketi 48 aylık vade ile geri ödenebilecek. Esnek geri ödeme planı sayesinde çiftlerin yeni hayatına adapte olma sürecine kolaylık getirecek. Üstelik sunulan bu kredi paketi iki yıl boyunca geri ödemesiz olarak talep edilebilecek.

CANLI YAYINDA  EVLİLİK KREDİSİ PAKETİ AÇIKLAMASI!

Bakan Derya Yanık canlı yayında evlilik kredisi paketi için yeni bir paylaşımda bulundu. O paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“Aile olmanın mali zorluklarına değinerek en mutlu anlarında desteklenmeleri gerektiğini düşündük. Aile ve Gençlik Bankası kurulmuş oldu. Bu kredi paketi bankaların çalışmalarından biridir. Evlilik kredisi evliliğin başlangıcında 150.000 TL olarak sunulacak. 2 yıl geri ödemesiz ve 48 ay vadeli olacak. 4 yıl boyunca vadeli ve faiz ödemeden gençler geri ödeme yapabilecek.”

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Bakan Derya Yanık'ın sözlerinde bahsettiği o bankalara dair henüz açıklama yapılmadı. Kredi paketi detayları ve başvuru süreci netleştiğinde başvuru yapılabilecek bankalar duyurulacak. Ardından başvuru süreci resmi olarak gerçekleştirilebilecek. Bu konuda herhangi bir yaş sınırlaması var mı? konu üzerine bir bilgi verilmedi fakat Bakan Derya Yanık: “Çerçeve metin halinde paylaşıldı. Diğer detaylar önümüzdeki süreçte uygulama başladığında kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.