Yeni yıla girilmesiyle birlikte hemen hemen her kalemde gelen fiyat artışları otomotiv sektörüne de yansıdı. Ülkemizde satış yapan otomobil üreticileri, piyasaya sürecekleri araçların fiyatlarını güncelledi. Ocak ayı fiyat güncellemesi yapan firmalar arasında Japon otomotiv devi Toyoto da yer alıyor. Türkiye’de her zaman çok sevilen ve geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Toyoto’nın 2023 fiyat listesi açıklandı.

Toyoto Corolla 2023 Fiyat Listesi

Yıllardır ülkemizde üretim yapan Japon marka Toyoto, sektörde dikkat çeken satış rakamlarına ulaşıyor. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden markanın Corolla ailesi içindeki modeller de büyük ilgi görüyor. Yeni yılda yepyeni bir Toyoto Corolla almak isteyenler için kampanyalı fiyatlar gündeme geldi. Aralık ayına göre ciddi oranda zamlanan Toyoto Corolla fiyatları kampanyalı anahtar teslim olarak satışa sunuluyor.

Toyoto Corolla 1.5 Vision modelinin aralık ayındaki fiyatı 607 bin 50 lirayken 2023 ocak ayı fiyatı 642 bin TL olarak güncellendi. Toyoto Corolla 1.5 Vision Multidrive S versiyonu ise aralık ayında 633 bin 750 liraya satılıyordu. Bu model açıklanan yeni fiyat listesinde 670 bin 300 liradan alıcı bulacak. Toyoto Corolla 1.5 Dream paket aracın fiyatı aralıkta 671 bin 150 TL iken ocak ayında 709 bin 900 liraya çıktı.

Toyoto Corolla Ocak Fiyatları Zamlandı

Türkiye otomotiv piyasasında yer alan diğer tüm markalar gibi Toyoto’da yeni yılda fiyatlarına zam yapan markalardan biri oldu. Türkiye’de kendi sınıfında her yıl en çok satan otomobiller arasında gösterilen Toyoto Corolla fiyatları 2023 ocak ayı itibarıyla zamlandı. Şirketin resmi web sitesi üzerinden alınan fiyat listesine göre Toyoto Corolla 1.5 Dream Multidrive S modelinin aralık ayındaki fiyatı 697 bin 850 liraydı. Bu araç ocak ayında tüm yetkili Toyoto bayilerinde 738 bin 150 TL’den satışa sunuluyor.

En Pahalı Donanım Paketi 828 Bin Lirayı Geçti

Toyoto Corolla ailesinde yer alan sedan model araçların donanım özelliklerine göre fiyatında ciddi farklılıklar görülüyor. Toyoto Corolla 1.5 Flame Multidrive S donanıma sahip modelin fiyatı aralık ayında 742 bin 150 liraydı. Bu model ocak ayında 785 bin TL fiyat seviyesine çıktı. Toyoto Corolla ailesinin en pahalı üyesi olan full donanımlı modelin fiyatları zamlandı. Geçen ay 783 bin 400 liradan satılan bu donanım paketinin fiyatı ocak ayında 828 bin 650 liraya çıktı

Editör: Hidayet Kıran