Doğada bulunan birçok üründe sağlık açısından sayısız faydanın saklı olduğuna dikkat çeken uzman isimlerin arasında yer alan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, son dönemlerin en çok takip edilen isimleri arasında yer almaya devam ediyor. Gerek röportajlarında gerek konuk olarak katıldığı televizyon programlarında gerek ise de diğer mecralarda sık sık şifalı bitkiler ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Saraçoğlu, son olarak bir otun içerisinde saklı olan mucizevi faydalara dikkat çekti.

Isırgan otunun doğada bulunduğunu ve birçok kişi tarafından bilinmese de çok çeşitli hastalıklara karşı mücadele ettiğini belirten uzman isim, bu otun özellikle bağışıklık sistemi üzerinde etkili olduğunu ifade etti. Peki, ısırgan otu nasıl tüketilmelidir? Isırgan otu çayı nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

ISIRGAN OTUNA DİKKAT ÇEKTİ

Isırgan otunun aktarlarda kilo kilo satıldığını ifade eden Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bu otun düzenli tüketilmesi durumunda akciğer kanserine karşı kalkan görevi gördüğünü belirtti. Ayrıca bağışıklık istemini güçlendiren bu otun cilt sağlığını da iyileştirdiğini belirten Saraçoğlu, ısırgan otu çayının günde en az 2 kere olacak şekilde düzenli olarak tüketilmesi gerektiğini ifade etti.

ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Herhangi bir alerjik durum olmaması ve ek hastalıkların bulunmaması halinde doktor kontrolünde tüketilebilecek olan ısırgan otunun bilinen faydaları şu şekildedir:

- İdrar yolu enfeksiyonunu yok eder.

- Sindirim sistemini düzenler.

- Metabolizmayı hızlandırır.

- Kilo verdirir.

- Yüksek C vitamini içeriği sayesinde bağışıklığı güçlendirir.

- İyot içeriği sayesinde tiroit değerlerini düzenler.

- Kalp ve damar sağlığını korur.

- Mide kanamalarına karşı savaşır.

- Çayının tonik şeklinde uygulanması durumunda akneleri yok eder.

- Sakinleştirici etkiye sahiptir.

- Kansızlığa karşı savaşır.

- Diş çürüklerinden kaynaklanan ağız kokusunu yok eder.

- Kas ve eklem ağrılarını dindirir.

- Saçların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Editör: Uşak Son Dakika