Bunun için yapmanız gereken tek şey e devlet üzerinden banka borcu sorgulama işlemlerini öğrenmek ve böylelikle adım adım uygulamayı kullanarak gerekenleri kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Günümüzde herkesin banka hesabı ya da kredi kartı hesapları bulunmaktadır.

Bu sebeple borcunuz olabilir ve bununla ilgili yeni krediler kullanmak istiyor olabilirsiniz. Eğer güncel finans durumunuzu merak ediyorsanız geleceğinizi planlamak için e devlet üzerinden banka borcu görünür mü sorusuna cevap bulabilir ve e devlet üzerinden banka borcu işlemlerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

Özellikle de e devlet banka borcu sorgulama işlemi ile birlikte Türkiye bankalar birliği ile adınıza hazırlanmış olan en güncel raporlara ulaşmanızda mümkün olacaktır. 

E Devlet Banka Borcu Sorgulama 

·       Bu süreçte ilk olarak yapmanız gereken şey bağlantı üzerinden e devlet internet sitesini açarak e devlet hesap bilgilerinizle giriş yapın. 

·       Arama çubuğuna risk merkezi raporu başvurusu yazarak arama sonuçlarından Türkiye bankalar birliği risk merkezi raporu başvurusu sayfasına ulaşın. 

·       Yeni başvuru ardından başvuru butonlarına tıklayın. 

·       Telefonunuza şifre mesajı geldiği zaman sayfayı yenileyin ve raporu görüntüle butonuna tıklayın. 

·       Açılan sayfa ile birlikte telefonunuza gelen şifreyi ve güvenlik kodunu doğru olacak şekilde girin. 

·       Telefonunuza gelen şifreyi yeniden girerek işlemleri tamamlayın. 

·       Ardından önümüze çıkan özel risk merkezi raporundaki bilgilerinizi görebilir ve detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 

Direkt web sitesi üzerinden e devlete giriş yapabileceğiniz gibi ios ya da Android işletim sistemiyle birlikte e devlet mobil uygulamasını da indirerek süreci başlatabilirsiniz. Uygulama üzerinden binlerce şekilde işlemleri takip ederek sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve pratik bir şekilde tüm bu süreçleri tamamlayabilirsiniz.

Mobil internet tarayıcınız ya da masaüstü internet tarayıcınız üzerinden e devlet sitesinden süreci pratik bir şey tanımlayabilir ve uygulayabilirsiniz. E devlet üzerinden işlem sorunsuz bir şekilde sorgulayabilirsiniz. 

Editör: Uşak Son Dakika