Ekonomik açıdan ağırlaşan hayat şartları her kesimden vatandaşın bütçesi üzerinde deprem etkisi yarattı. Temmuz ayı maaş zamları kısa süre içerisinde eriyen milyonlarca kişi, bütçelerini toparlayabilmek adına karşılıksız destek kampanyalarını yakın takip altına aldı. Bu süreçte gündemden düşmeyen destek kampanyalarının başında ise promosyon ödemeleri geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında düzenlenen maaş ödemeleri protokolü kapsamında SGK maaşları doğrultusunda ek ödeme desteği alabilen emekliler, ekim ayı öncesinde güncellenen promosyon kampanyalarını araştırmaya başladı. Maaş hesaplarını taşımaları durumunda hangi bankadan ne kadarlık bir ödeme alabileceklerini merak eden emekliler için detaylar netlik kazandı. Bir bankanın rekor ödeme teklifi ise sektöre damga vurdu.

AKBANK BİR REKORA İMZA ATTI

Düzenli gelirleri olan emekliler, bankaların en önemli müşteri kalemlerinden birini oluşturmaktadır. Bu kapsamda hem özel bankalar hem de kamu bankaları emekli müşteri sayılarını artırabilmek adına promosyon kampanyalarını düzenli olarak güncellemektedir. Son olarak Akbank tarafından gelen güncel promosyon kampanyası açıklaması ise milyonları şoke eden kampanyalardan biri olarak kayda geçmiştir.

Sunduğu avantajlı ürünler ile rakipleri arasından sıyrılmayı başaran Akbank, son olarak emekli promosyonu kampanyası ile gündeme geldi. Maaş hesabını 3 yıllığına kendi bünyesine taşıyacak olanlara 10 bin TL’ye kadar promosyon ödemesi yapacağını belirten banka, otomatik fatura ödeme talimatı verene ise talimat başına 400 TL, toplamda 2 bin TL daha para puan hediyesinin tanımlanacak olduğunu bildirdi.

GÜNCEL PROMOSYON KAMPANYALARI

Bankaların başvurulara açık olan kampanyaları kapsamında ödedikleri azami promosyon tutarları şu şekildedir:

- Yapı Kredi Bankası: 7.500 TL+ 1.500 TL

- Garanti BBVA: 7.500 TL+ 1.000 TL

- Denizbank: 5.000 TL

- Türkiye Ekonomi Bankası: 5.000 TL

- Türkiye İş Bankası: 7.500 TL

- Ziraat Bankası: 5.000 TL

- Vakıfbank: 5.000 TL

- Halkbank: 5.000 TL

- QNB Finansbank: 8.000 TL+ 1.200 TL indirim

Editör: Uşak Son Dakika