Sıfır kilometre araç piyasasında yaşanan gelişmeler gündemden düşmezken Skoda’nın çıkışı olay yarattı. Opel Insignia ve Volkswagen Passat gibi senelerce pazarın lideri olan araçların üretimlerinin durdurulmasının ardından Skoda’nın Superb modeline yönelik ilgi arttı.

Passat ve Insignia modellerinin bulunduğu sınıfta açılan boşluğu hızlıca dolduran Superb, son dönemlerde fiyatları ile de gündemden düşmemeye başladı. İlgili aracının versiyonları için son olarak eylül ayında güncelleme kararı alan Skoda, detayları paylaştı.

SKODA SUPERB ÖZELLİKLERİ

Geniş iç mekan tasarımı ve bagaj hacmi ile dikkatleri üzerine çeken Skoda Superb, sıklık ile kalabalık aileler tarafından tercih ediliyor. Hem şehir içi hem de şehirler arası yolculuklarda kullanıcılarına müthiş bir sürüş deneyimi yaşatan Superb, özellikle 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik benzinli motor versiyonu ile dikkat çekiyor. Bu versiyonda güçlü bir performans garantisi sunulurken ayrıca DSG şanzımanın hızlı ve sorunsuz çalışma sistemi de kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor.

D sınıfı otomobil tutkunları için tam bir fiyat performans aracı olarak değerlendirilen Skoda SuperB, ayrıca iddialı tasarımı ile de dikkat çekiyor.

SKODA SUPERB GÜNCEL SATIŞ FİYATLARI

Dolar kurunda gözlenen ataklar, değişen vergi oranları ve sektörde gelişen olumsuz durumlar, her firmada olduğu gibi Skoda’da da fiyat değişikliklerine yol açtı. Son olarak eylül ayı içerisinde fiyat listesini güncelleyen Skoda, SuperB’nin versiyonları için belirlemiş olduğu satış fiyatlarını şu şekilde sıraladı:

- Elite 1.5 TSI ACT 150 PS DSG: 1 609 bin 900 TL

- Premium 1.5 TSI ACT 150 PS DSG: 1 milyon 784 bin 900 TL

- Prestige 1.5 TS ACT 150 PS DSG: 2 milyon 59 bin 900 TL

- Sportline 1.5 TSI ACT 150 PS DSG: 2 milyon 189 bin 900 TL

- L& K Crystal 1.5 TSI ACT 150 PS DSG: 2 milyon 329 bin 900 TL

Editör: Uşak Son Dakika