Son dönemlerde sıfır kilometre araç piyasasını doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen pek çok gelişme, fiyatların rekor seviyelere yükselmesine sebebiyet verdi. Pek çok kritere bağlı olarak her ay güncellenen araç fiyatları tüketicilerin birikimlerinin günden güne erimesine yol açarken bu süreçte otomobil firmaları arasında da rekabetin kızıştığına şahitlik edildi.

Artan fiyatlar sebebi ile müşteri potansiyellerini kaybetmek istemeyen birçok otomobil firması rekabetçi fiyatlar belirleme gayretinin içerisine girerken son dönemlerin en dikkat çeken ismi Chery oldu. Bir süre Türkiye pazarında boy gösteren sonrasında ise tası tarağı toplayıp ortadan kaybolan Chery, geçtiğimiz aylardan yeniden geri döndü. Chery’nin farkını deneyimlemek isteyen tüketiciler otomobil devinin SUV aracına büyük bir ilgi gösterdi. Edinilen bilgilere göre Chery Omoda 5 son dönemlerin en çok satan araçları arasında yerini aldı.

TEK OLUMSUZ YANI BAGAJI

Hem tasarımı hem de teknik özellikleri ile B- SUV segmentinin en dikkat çeken aracı arasında yer alan Chery Omoda 5, ülkemizde 3 farklı donanımı ile satışa sunuluyor. Donanım ile pek ilgili olmayan, uygun fiyat talebinin karşılanmasını yeterli gören tüketicilerin büyük bir kısmı aracın Comfort versiyonunu tercih ediyor. Bu pakette pek çok özelliğin standart olarak bulunduğu biliniyor.

Rekabetçi fiyatının yanı sıra özellikleri ile de dikkat çeken Omoda 5 Comfort’un tek olumsuz yanının 378 litrelik bagaj hacmi olduğu konuşuluyor. Bu da sık ve çok eşya ile seyahat etmeyen tüketiciler tarafından tolere edilebiliyor.

CHERY OMODA 5 GÜNCEL SATIŞ FİYATLARI

Chery son olarak eylül ayında fiyat listesini güncelledi. Güncellenen liste kapsamında Omoda 5 için belirlenmiş olan fiyatlar ise şu şekilde duyuruldu:

- Omoda 5- Comfort: 1 milyon 180 bin TL

- Omoda 5- Luxury: 1 milyon 300 bin TL

- Omoda 5- Excellent: 1 milyon 380 bin TL

Editör: Uşak Son Dakika