Son dönemlerde ekonomi piyasalarında ve ilgili piyasaları direkt olarak etkileyen diğer alanlarda yaşanan birçok gelişme, tüketicilerin alım güçlerinin düşmesine sebebiyet verdi. Aldıkları maaş zamlarına rağmen yüksek enflasyon karşısında kazançları ile ay sonlarını görmekte güçlük çeken birçok tüketici, bu süreçte bankaların kredi kampanyalarını sık sık sorgulamaya başladı.

Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararlarının ardından yükselen kredi faizleri bütçelerini toparlama gayreti içerisinde olan milyonlarca tüketicinin önüne büyük bir engel olarak çıktı. Bu durumunda bir süre daha devam edeceği tahmin edilirken bu süreçte tüketicilerin yüzlerini güldüren müjdeli haber Yapı Kredi Bankası’ndan geldi.

Nakde ihtiyaç duyan tüketicilerin yardımlarına koşan Yapı Kredi Bankası, düzenlemiş olduğu yeni kampanyanın detaylarını paylaştı. Müşterilerine kredi hizmetleri doğrultusunda ödeme erteleme imkanı da sunacağını belirten özel banka, ilgili ürününün başvurulara açık olduğunu bildirdi.

YAPI KREDİ BANKASI’NDAN 3 AY ÖDEME ERTELEME FIRSATI

Son dönemlerde arka arkaya açıklanan zamlar sebebi ile sabit maaşları ile bütçe kontrolü yapamayacak duruma gelen tüketicilere, Yapı Kredi Bankası’ndan can suyu geldi. Düzenlediği kredi ve kredi kartı kampanyaları ile her dönem olduğu gibi bu dönem de vatandaşların imdadına koşan banka, ödeme ertelemeli tüketici kredisi ürününü resmen duyurdu.

Yapı Kredi Bankası’nın resmi web sitesinden alınan bilgilere göre bankanın müşterisi olan- olmayan herkes ilgili kredi ürününden yararlanabilecek. Kredinin üst limiti, kişinin kredi puanına göre belirlenecek. 36 aya kadar vade imkanı tanıyan kredi ürünü dahilinde taksitler 3 aya kadar ertelenebilecek.

YAPI KREDİ BANKASI TÜKETİCİ KREDİSİ ÖRNEK MALİYET TABLOSU

Yapı Kredi Bankası tarafından 3 ay ödeme erteleme imkanı ile duyurulmuş olan tüketici kredisinin örnek maliyet tablosu şu şekilde oluşturuldu:

- Kredi tutarı: 100 bin TL

- Faiz oranı: Yüzde 5,75

- Vade sayısı: 21 ay (3 ay ödeme ertelemeli)

- Aylık taksit tutarı: 9.584,09 TL

Editör: Uşak Son Dakika