Düzenleme sonrasında üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler bu haktan yararlanabilecek. Öğrencilere vergisiz telefon ne zaman verilecek?

Yapılan yeni yasa ile beraber açıköğretim öğrencilerinin de bu uygulamadan yararlanacağı düşünülüyor. Öğrenciye vergisiz telefon satışları hakkında detaylar belli oldu. ÖTV'siz telefon, tablet ve bilgisayar sahibi olmak için yeni karar bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üniversite öğrencileri için vergisiz telefon müjdesini vermişti.

Vergisiz Telefon Ve Bilgisayar Satışı Ne Zaman Başlıyor?

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, AK Parti seçim beyannamesinde öğrencilere bir kereye mahsus vergisiz telefon ve bilgisayar satışı desteği verilecek. Seçimlerin sona ermesinin sonrasında birçok öğrenci, vergisiz telefon satışı için gündemi yakından takip etmeye başladı. Yapılan açıklamaya göre cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti getirilecek. Bununla beraber aylık 10 GB ücretsiz internet verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yeni bir açıklama gerçekleştirdi. İlk defa bilgisayar ve cep telefonu alacak gençler ÖTV'siz olarak bu ürünleri alabilecek.

Şartlar Ne Olacak?

Cep telefonunda vergi muafiyetinden üniversite öğrencileri yararlanabiliyor. Düzenleme bir defaya mahsus olarak tamamlanıyor. Üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler vergisiz cep telefonu desteğinden yararlanabilecek.

ÖTV Sonrası Fiyat Ne Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi bu konuda açıklama yapmıştı. Üniversitelerde ön lisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler tek seferliğe mahsus vergisiz cep telefonu desteğinden yararlanabilecek.

Lise Öğrencileri Yararlanabilecek Mi?

Yapılan yeni düzenleme ile yükseköğretimde öğrenimine devam eden öğrenciler bir defaya mahsus olmak üzere vergisiz cep telefonu desteği alabiliyor.

2023 Yılında Fiyatlar Nasıl Değişecek?

Öğrencilere vergisiz telefon satışların yakın zamanda başlanacağı düşünülüyor. Bu kapsamda milyonlarca öğrencinin pahalı modelleri vergisiz olarak ciddi bir fiyat farkla satın alabilecek.

Açıköğretim Öğrencileri Bu Haktan Yararlanabilecek Mi?

Vergisiz ÖTV'siz telefon konusunda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de açıköğretim öğrencilerini kapsayıp kapsamadığıdır. Konuya hakkında net bir açıklama yapılmasa bile açıköğretim öğrencilerinin de bu uygulamadan yararlanabileceği düşünülüyor.

Editör: Uşak Son Dakika