Pandemiden bu yana ülke ekonomilerinin en büyük problemleri arasında yer alan yüksek enflasyon, merkez banaklarının politikalarını da değiştirdi. Birçok merkez bankası aylardır faizleri artırırken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası aksi yönde kararların altına imza attı. Kimi aylarda faizleri sabit tutan banka, son dönemlerde ise strateji değişikliğine gitmeye karar verdi.

Son birkaç aydır politika faizini yükselten Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, son olarak geçtiğimiz günlerde eylül ayı kararı ile gündeme geldi. 500 baz puanlık artış ile politika faizini yüzde 30’a yükselten bankanın ardından bankaların kredi faizleri de güncellendi. Nakde olan ihtiyaçları sebebi ile zor günler geçiren ve bankaların kredi ürünlerini yakından takip eden tüketiciler, yüksek oranlar karşısında şaşkınlık yaşadı.

Son gelişmelerin ardından kredi ürünlerinde faiz değişikliğine giden bankalardan biri de Ziraat Bankası oldu. Kamu bankacılığı sektörünün en çok tercih edilenleri arasında yer alan banka, güncel faiz oranları çerçevesinde oluşturmuş olduğu maliyet tablosunu yayınladı. Peki, Ziraat Bankası kredi taksitleri ne kadar oldu? Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESABI GÜNCEL

Kamu bankacılığının en güçlü isimleri arasında yer alan Ziraat Bankası, Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararının ardından kredi ürünlerinde düzenlemeye gitti. 36 ay vade ile 18 yaş üstü tüm tüketicilere finansman desteği veren banka, güncel maliyet tablosunu paylaştı.

Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinden alınan bilgilere göre 36 ay vade ve yüzde 3,94 faiz karşılığında 45 bin TL’lik kredi desteği almak isteyenler, aylık 2.762,31 TL tutarında taksit ödemesinden sorumlu tutulacak.

ZİRAAT BANKASI TÜKETİCİ KREDİSİ BAŞVURUSU

Ziraat Bankası’nın tüketici kredisi ürününden finansman desteği almak isteyenler, bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı ekranı veya banka şubeleri aracılığı ile başvuru oluşturabilmektelerdir. Söz konusu üründen hem mevcut müşteriler hem de yeni müşteriler yararlanabilmektelerdir.

Editör: Uşak Son Dakika