Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden Amazon’un ücretli abonelerine sunduğu ayrıcalıklar dünyası Amazon Prime’da yeni dönem başladı. Amazon’un sunduğu aylık abonelik sistemi Amazon Prime ücretine zam geldi. Böylelikle aylık abonelik ücreti yüzde 394 oranında zamlanarak 7.9 TL’den 39 TL’ye çıkmış oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Amazon Prime üyelerine üzücü haberi verdi. Son 3 yıldır abonelik ücretlerine zam yapmayan Amazon, fiyatları yüzde 394 oranında artırdığını duyurdu. Şirketin resmi internet sitesinde yapılan ve Amazon Prime üyelerine özel mail yoluyla bildirilen yeni fiyatlandırma politikası sosyal medyada çok konuşuldu.

AMAZON PRİME ABONELİK ÜCRETİNE ZAM

Şirketin web sitesinde güncellenen fiyat politikası hakkında “25 Nisan itibarıyla Prime hizmetimizin aylık üyelik fiyatını 39 TL olarak güncelliyoruz. Bu yeni fiyat, yeni üyeler için 25 Nisan'dan, mevcut Prime üyelerimiz için 25 Mayıs'tan sonraki ilk fatura döneminden itibaren geçerli olacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Dev e-ticaret şirketi, Amazon Prime abonelik ücretine yüzde 394 zam yaparak 39 TL’ye yükseltti.

SON 3 YILDAKİ İLK ZAM OLDU

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Amazon Prime üyeliğinde abonelik ücretlerine yapılan dev zam sosyal medyada çok konuşuldu. Şirketin resmi web sitesindeki açıklamada, “Bu, Türkiye'de Prime'ın hizmete girdiği 2020 yılından bu yana yapılan ilk değişikliktir. Prime ile üyelerimize benzersiz avantajlar sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadeleri dikkat çekti.

Amazon Prime, abonelik ücretlerine 3 yıldır zam yapmamasının acısını tek seferde çıkardı. Amazon Prime hesabı olanlar, e-ticaret sitesinden yaptıkları alışverişlerde ücretsiz ve hızlı teslimat seçeneğinden yararlanıyor. Bunun yanı sıra Prime aboneleri Amazon Prime Video’dan ücretsiz olarak dizi ve filmler izleyebiliyor.