Herkes için akıllı cihazlar içerisinde veriler son derece önemlidir. Bu yüzden farklı güvenlik seçenekleri telefonlar üzerinde kullanılıyor. Herhangi bir kullanıcının telefonlarımıza girip verilerimizi çalmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Telefonlarda verileri korumanın birçok yolu bulunuyor. Kilitleme modu da sizlere bu konuda destek veriyor. Farklı şifreleme seçenekleri sunan uygulama dilediğiniz kilitleme sistemini cihazlara eklemenizi sağlıyor.

Kilit Modu Ne İşe Yarar?

Telefonlarda kullanılan biyometrik güvenlik önlemleri konusunda sorunlar çıkarabiliyor. Bu durum cihazlar içerisinde bulunan hassas bilgi ve içerikleri korunmasız hale getiriyor. Kilit modu burada devreye giriyor. Android telefonlarda bulunan bu güvenlik özelliği giriş için sizlerde PIN veya şifre istiyor.

Kilit modu, biyometrik kimlik doğrulamayı devre dışı bırakan bir uygulamadır. Son derece güvenlidir. Telefonların kilidini açmak için parmak izi, yüz tanıma veya diğer biyometrik özellikler kullanmanız gerek yoktur.

Android telefonlarda kilit modundan çıktıktan sonra, tekrar kullanmak istiyorsanız, tekrar manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Bu güvenlik uygulaması kullanıcılara ciddi avantajlar getirebiliyor. Dış ortamda potansiyel olarak tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman bu modu aktif duruma getirebilirsiniz. Bu sayede akıllı telefon hırsızlarına karşı kimliğinizi koruma altına alabilirsiniz. Kilitleme modu, her durumda gizliliğinizi korumanıza ve kişisel verilerinize erişimin engellenmesine yardımcı olur.

Android Kilit Modu Nasıl Açılır?

Android kilit modunu açmak için şu adımları izlemeniz gerekir,

·       Ayarlar,

·       Kilit Ekranı,

·       Güvenli Kilidi Ayarları,

·       Şifrenizi girin,

·       ‘Kilitleme Seçeneklerini Göster’ seçeneğini tıklayın,

·       Güç düğmesine basılı tutun,

·        ‘Tam gizlilik’ modunu aktif hale getirin.

Bu moddan çıkmak için telefonunuzun kilidini normal şekilde açmanız yeterli olacaktır. Telefonunuzda ekstra güvenliğe ihtiyaç duyuyorsanız kilitleme modunu kullanabilirsiniz. Bu mod özellikle biyometrik güvenliği istemeyenlerin tercihi oluyor. Kilit sistemini açmak için mutlaka manuel hareket etmek gerekiyor. Otomatik olarak telefonlarınıza giriş yapamazsınız. Mod üzerinde dilediğiniz kilit sembolü ya da rakamını kullanabilirsiniz.

Editör: Uşak Son Dakika