Aseton sadece parmaklarda bulunan ojelerde değil, aynı zamanda çıkmayan birçok inatçı lekeyi de sökebiliyor. Peki, aseton hangi lekelerde etkilidir?

Camlardaki Boyalardan Kurtulun

Duvarları boyadıktan sonra cama sıçramış lekeler bulunuyorsa aseton kullanabilirsiniz. Boya lekeleri özellikle kuruduktan sonra başa çıkması imkansız hale dönüşebiliyor. Lekelerden kurtulmak için aseton ve pamuktan yararlanabilirsiniz. Boyanın üzerinde asetonlu pamuğu bekletin ve ovalayın. Boyanın çıktığını göreceksiniz.

Evde İstenmeyen Lekeleri Çıkarın

Aseton birçok lekeyi çıkarmada en etkili maddedir. Özellikle şu lekelerde olumlu sonuç verir.

Kalıcı Kalem Lekeleri

Asetonu el havlusuna ya da pamuklu beze batırarak kalıcı kalemi lekelerini çıkarabilirsiniz. Bu lekeler her yüzey üzerinde görülebilir. Ancak ürünü kullanmadan önce bölgenin asetonla zarar görmeyeceğinden emin olmalısınız.

Giyside Yapışkan Lekelerden Kurtulun

Aseton leke çıkarma konusunda son derece etkilidir. Yeni bir giysinin üzerine bir beden etiketi bıraktıysanız ürün bu konuda da yararlı olabilir.

Ahşap Olmayan Zeminlerdeki Lekeler

Asetonu ahşap olan yüzeylerde kullanılması önerilmez. Fayans ve laminat zeminlerdeki çizikleri gidermek için aseton kullanabilirsiniz.

Çay Ve Kahve Lekeleri

Çay ve kahve lekelerine oje çıkarıcı sürdüğünüzde yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Küvet Ve Lavabo Lekeleri

Banyodaki inatçı lekeler için bir beze asetona batırıp silmeniz yeterli olacaktır.

Ev Aletlerini Dezenfekte Edin

Oje çıkarıcı dezenfektan konusunda da yardımcı olur. Küçük ev aletlerini steril hale getirmek isterseniz bu üründen yararlanabilirsiniz. Alet sterilizasyonu yaparken mutlaka dikkatli hareket etmelisiniz.

Etiketleri Çıkarın

Bazı etiketler ve çıkartmalar çıkarılma konusunda zorluk gösterebilir. Yeni aldığınız bir ürünün üzerinde çıkartmakta zorlandığınız etiketlere oje çıkarıcı kullanabilirsiniz. Aseton kullanırken yüzeye zarar vermemek için dikkatli olmalısınız. Bu nedenle tamamına uygulamadan önce bir nokta testi yapmalısınız.

Dikkatli kullanıldığı zaman, asetonun faydasını göreceksiniz. Renk solmasını veya hasarı önlemek için eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz. Aseton leke çıkarma konusunda son derece etkilidir. Sizde bu ürünü kullanarak inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Editör: Uşak Son Dakika