Tüylerden kurtulmak için yüksek miktarda para harcayan ancak istediği verimi alamayan kişiler çözümü doğal yollarda aramaya başladı.

Tüylerinden kökünden kurtulmak isteyen birçok kadın epilasyon, ağda, lazer ve jilet gibi yöntemler deniyor. Bu yöntemlerin büyük bir bölümü geçici uygulamalardan bir tanesidir. Epilasyonu ya da lazeri tercih edemeyen kişiler ise doğal yollarla tüylerden kurtulmak istiyor.

Tüy Dökücü Kür Tarifleri

Yazımız içerisinde uygulaması ve hazırlanışı kolay doğal tüy dökücü kür tariflerini paylaşıyoruz. Bu kürler sayesinde kıl kökleri zayıflatabilir ve yeniden oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

1. Limon Kürü

Limon kürü en çok kullanılan karışımlardan bir tanesidir. Limon ve tuz karışımı kıl köklerini zayıflatarak tüylerin düşük miktarda çıkmasını sağlar. Kür uygulandıktan sonra kıl köklerine nüfus eder ve kıl köklerinin zayıflatır. Limon kürünü ağda yapıldıktan sonra 3-4 saat ağda yapılan bölgede bekletmeniz gerekir. Karışımı cilde uygularken yanma hissetmeniz durumunda yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Karışımı yapmak için bir adet limon suyunun içine iki çay kaşığı tuz ilave edin. Ağda yaptıktan sonra bir pamuk yardımıyla bölgeye sürün. Etkili sonuç almak için düzenli olarak yapmalısınız.

2. Soğan Kürü

İstenmeyen tüylere karşı doğal yöntemlerden bir tanesi de soğan kürüdür. Tüy köklerini zayıflayan soğan kürü, tüylerin uzun süre çıkmasını engelleyecektir. Karışımı yapmak için bir adet soğanı rendeleyin ve suyunu çıkarın. Daha sonra soğan suyunu ağda yaptıktan sonra bölgeye iyice yedirin. Soğan suyunu bölgede bir saat bekletin. Düzenli olarak uygulamanız durumunda daha etkili sonuçlar alacaksınız.

3. Portakal Kürü

Portakal kabuklarını kremsi hale gelene kadar rondodan geçirin. Daha sonra bir çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ağda işleminden sonra bölgede bir saat bekletin.

4. Aslanpençesi Kürü

Aslanpençesi, hormon seviyesini dengeler. Hormon bozukluktan kaynaklanan aşırı tüylenme problemi varsa bu bitkiyi kullanabilirsiniz. Kaynayan suyun içerisine bir tutam aslanpençesi ekleyin. Demlenmeye bırakın ve daha sonra süzün. Daha sonra düzenli olarak için.

5. Yumurta Akı Kürü

Doğal tüy dökme yöntemlerinden bir tanesi de yumurta akıdır. Bu ürün düzenli kullanımlarda istenmeyen tüylerde önemli ölçüde azalma sağlıyor.

Editör: Uşak Son Dakika