Gün geçtikçe hem cilt hem de saçlar da kendi içinde değişim yaşıyor. Yıllar geçerken dışarıdan gelen etkiler cildin elastik yapısını kaybetmesine yol açıyor. Zaman hızla akıp giderken yaşlılık etkilerini azaltmak için doğal çözüm arayanlar için çok özel formüller gündeme geldi. Brezilyalı kadınların uyguladığı ve doğal botoks yerine geçen 8 güzellik formülü açıklandı.

Brezilyalı Kadınların Güzellik Sırları

Hindistan cevizi suyu, vitamin ve mineral içerdiği için cildin canlı kalmasını ve nemlenmesini sağlıyor. Cildiniz kuruysa ve sivilce sorunu varsa Hindistan cevizi suyunu doğrudan cilde uygulamanız tavsiye edilir. Ayrıca ciltteki kırışıkları azalttığı için yaşlanma etkilerini zayıflatacak yönü de bulunuyor. Brezilyalı manken Adriana Lima, “Hindistan cevizi suyunun cildi içeriden dışa koruduğunu hepimiz biliyoruz. Tadı da gerçekten güzel, bu yüzden aynı zamanda nefis bir ikram” diyerek özel bakım tüyosunu veriyor.

Kumla Peeling Uygulaması

Tıkanmış gözenekler ve cildin yaşlanmasını önelemek için ölü deri hücrelerini atmak çok önemli. El ve ayaklardaki ölü deri hücrelerini atmanın en kolay yollarından biri de ıslak plaj kumu. Brezilyalı kadınlar kumla ciltlerine peeling yaparak daha canlı ve güzel bir görünüm kazanabiliyor. Sert bir eksfoliyan olan kum yüzünden cilt dokusuna zarar vermemek için cildi yumuşak bir şekilde oymak tavsiye edilir. Bazı kişilerin cildi hassas olduğu için kumla yüze peeling yaparken dikkatli olmak gerekir.

Havuç Suyu Cilde Çok Faydalı

Genellikle göz sağlığı ile bağdaştırılan havuç suyunun cildi korumak ve yenilenmesini sağlamak açısından da faydalı olduğu biliniyor. Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olan havuç suyu yaşlanma etkilerini zayıflatmak için çok etkili olabilir. Havucun içeriğinde bol miktarda bulunan C vitamini, kolajen üretimi için de oldukça faydalıdır. Cildi güçlendirip biraz esneklik kazandırmak için bol bol havuç suyu tüketmek önemlidir. Güneşten gelen hasarlara karşı korumada havuç suyunun faydalı olduğu belirtiliyor.

Deniz Suyu ile Güzelleşme Sırları

Saçlarına düzenli olarak bakım yapan ve nemlendiren kadınlar için deniz tuzu öneriliyor. Brezilyalı kadınlar deniz tuzunu kullanarak saçlara kumsal dalgalı bir görünüm kazandırabiliyor. Tuz kristalleri sadece saçlara değil cilde de çok iyi geliyor. Tuzlu su derideki egzamayı tedavi ederken alerjik cilt reaksiyonlarını da azaltıcı etki gösteriyor. Brezilyalı modeller kusursuz ciltlerini deniz suyu uygulamalarına borçlu olduklarını belirtiyor.

Doğal Nemlendirici Deniz Yosunu

Kilo vermeye yardımcı olan deniz yosunu cilt sağlığını iyileştirici etki gösteriyor. Anti-enflamatuar ve antioksidan özellikler taşıyan deniz yosunu sivilce sorununuzu kökten çözer. Cilt tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur ve yaşlanma sürecini daha az fark edilir kılma konusunda besleyici etkiler gösterir.

Editör: Hidayet Kıran