Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, popülerliğini sürdürüyor. Sosyal medya uygulamaları arasında öne çıkan Instagram’da kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni geliştirmeler yapılıyor. Instagram ekibinden gelen son açıklamaya göre takipçilere yönelik güncelleme hazırlıkları başladı.

Sosyal medya devi Instagram, yeni gelecek güncelleme ile kullanıcılara “takipçi gizleme” özelliği getirecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, takipçi listelerini gizleme veya sadece kendileri tarafından görülebilmesini sağlayacak. Instagram’ın getireceği bu özellik bir süredir kullanıcılardan gelen talepler sonrasında gündeme gelmişti.

INSTAGRAM TAKİPÇİ GİZLEME ÖZELLİĞİ

Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram’da takipçilere yönelik yeni bir özellik getirilecek. Önümüzdeki dönemde Instagram uygulamasına yapılacak güncelleme sonrası kullanıcılar takipçi listelerini gizleyebilecek. Bu sayede sosyal medya kullanıcılarının takipçi sayılarını herkese açık bir şekilde göstermek zorunda kalmadan, daha özgür ve rahat bir şekilde hesaplarını yönetebilmeleri sağlanacak.

Instagram’ın takipçi gizleme özelliği kullanıcılara daha fazla kontrol ve destek sağlayacak. Instagram kullanıcıları takipçilerinin kimler olduğunu diğer kullanıcılardan gizleyip sadece kendisi görebilecek. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları, kendi hesaplarını daha özgür bir şekilde yönetme imkanı bulacak.

KULLANICILARIN TALEBİ YERİNE GETİRİLDİ

Sosyal medyada çok konuşulan Instagram takipçi gizleme özelliği konusunda kullanım seçenekleri sunulacak. Instagram hesabı olanlar, hesap ayarları kısmına girip takipçileri gizleme seçeneğini aktif veya pasif hale getirebilecek. Bu güncellemenin kısa bir süre içinde Instagram uygulamasına gelmesi ve kullanıcılara sunulması bekleniyor. Instagram daha önce birçok kullanıcının bu özelliği talep ettiğini duyurmuş ve çözüm üreteceğini söylemişti.