Instagram'ın yakın arkadaşlar özelliği nasıl kullanılır? Instagram'ın yeni "Yakın Arkadaşlar" özelliği sayesinde hikayelerinizi sadece yakın arkadaşlarınız görecek.

Uygulama üzerinde listenize eklediğiniz kişilerle hikayelerinizi artık paylaşabilirsiniz. Bu özellik sayesinde, hikayeleriniz sadece yakın arkadaşlarınız tarafından görülecektir. Yakın arkadaşlar listesi için paylaşılmış hikayeler ise kırmızı halka yerine, yeşil halkayla gösterilecek.

Diğer hikayelerde olduğu gibi 24 saat boyunca arkadaşlar tarafından izlenebilen bu özellik kişilerin yakın arkadaşlarıyla paylaşacağı özel hikayelerini gösterecek. Yakın arkadaşlar hikayesi nasıl oluşturulur? Instagram, insanların daha kişisel anlarını yalnızca kendi seçtikleri küçük bir grup ile paylaşmasına izin verecek. Bu özellikten yararlanmak için “Yakın Arkadaşlar” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Kişiler hikaye paylaşırken yalnızca yakın arkadaşlar listesiyle paylaşma seçeneğinden yararlanabilecek.

Yakın Arkadaşlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram'da ekranın sağ alt köşesinde yer alan profil tuşuna tıklayarak kendi profilinize gitmelisiniz. Daha sonra profil sayfanızın sağ üst bölümünde bulunan ‘’…’’ çubuğuna tıklayın. Açılan sekme üzerinde "Yakın Arkadaşlar" seçeneğine tıklayın. Daha sonra ekran üzerinde beliren sayfada, listenizde olan kişileri göreceksiniz. Buradan "Yakın Arkadaşlar" için paylaşacağınız hikayeleri seçmeniz yeterlidir.

Yakın arkadaş listenizi oluşturduktan sonra hikaye bölümünden fotoğraf veya video çekmeniz gerekir. Cihazınızda bulunan bir fotoğrafı ya da videoyu yüklemeniz önemlidir. Hikayeniz hazır tamamlandıktan sonra, ekranın sol altında bulunan 'Yakın Arkadaşlar' butonuna basabilirsiniz. Hazırladığınız hikayenin yakın arkadaşlar listenizdeki kişiler tarafından görülmesi için yeterli olacaktır. Yakın arkadaşlar özelliği ile beraber istediğiniz zaman herhangi bir kişiyi arkadaş listenize ekleyebilirsiniz.

Şirket özelliği geçtiğimiz gün kullanıma açıldı. Instagram'ın yeni özelliği iOS'un son sürümünde bu özellikten yararlanılabiliyor. Yakın arkadaşlarını seçmek isteyen kişiler, "Kişileri etiketle" bölümünden "Hedef Kitle" bölümünü seçerek aktif duruma getirebiliyor. Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılar tarafından sevilecek bir özelliği kullanıma sunmayı başardı. "Yakın Arkadaşlar" özelliği sadece hikaye paylaşılırken kullanılabiliyordu. Yeni özellikle beraber artık post paylaşırken kullanıcılar yakın arkadaşlarını seçebilecek.

Editör: Uşak Son Dakika