Premium otomobil segmentinde standartlara yön veren bir model olan Mercedes E Serisi değişiyor. 2023 yılında yollara çıkacak yeni versiyonuyla 6. jenerasyona merhaba diyor. dışarıdan bakıldığında alışılan tasarım çizgilerinin modernize edildiği yeni Mercedes E Serisi’nde kokpit tarafında Tiktok desteği gibi radikal değişiklikler öne çıkıyor.

Yeni Mercedes E Serisi, Türkiye otomobil pazarına özel E 180 versiyonuyla gelecek. Mercedes E Serisi satışlarında ilk piyasaya sürülecek model ise E 220 d 4MATIC olacak. Aracın yeni versiyonu, bir önceki nesle göre 22 mm daha uzun olması dikkat çekiyor. Bu sayede diz mesafesinde 10 mm, bacak mesafesinde 17 mm artış görülüyor. Kısa aks uzantısına sahip yeni Mercedes E Serisi’nde, uzun kaputuyla geride konumlandırılan kokpit takip ediyor.

MERCEDES E SERİSİ DIŞ TASARIM ÖZELLİKLERİ

Premium segmentte alışılan bir tasarıma sahip olan Mercedes E Serisi’nde oturaklı karakter devam ediyor. Üç boyutlu tasarlanan radyatör ızgarası yenilikçi ve sportif görünüm kazandırıyor. LED farlar yerine opsiyon olarak DIGITAL LIGHT farlar tercih edilebiliyor. Mercedes E Serisi, öndeki gündüz farları ve arka stoplar ile önceki jenerasyondan ilk bakışta ayırt edilebilecek.

MERCEDES E SERİSİ İÇ TASARIM VE MOTOR ÖZELLİKLERİ

Yenilenen kokpit tasarımı altıncı nesil Mercedes E Serisi’nde fark yaratan detaylar arasında yer alıyor. MBUX Superscreen geniş cam yüzeyi merkezi ekrana kadar uzanarak bütünlük sağlıyor. Dijital gösterge paneli dışında yolcu ekranı olmayan modellerde ekran yerine farklı süslemeler tercih edilebiliyor.

Türkiye piyasasına ilk olarak E 180 ve E 220 d 4MATIC modelleriyle girmesi beklenen Mercedes dizel ve benzinli motor seçeneği sunacak. E180 modelinde 167 beygir güç üreten 1.5 litrelik benzinli motor, 22 beygir gücündeki elektrik motoruyla desteklenecek. Yeni Mercedes E 220 d 4MATIC ise 195 beygir güç üreten verimli dizel motoruyla piyasaya sürülecek.