Dijital oyun dünyasında kullanıcı sayısı bakımından sektörün bir numaralı markası olan Steam yine ses getiren bir kampanyaya imza attı. Oyun severleri heyecanlandıran duyuruya göre popüler strateji oyunu Crusader Kings 3, Steam platformunda kısa süreliğine ücretsiz erişime açıldı. Crusader Kings 3’ün güncel değerinin 400 TL olması oyun severleri heyecanlandırdı.

Steam’in ücretsiz oyun kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor. Bahar kampanyasını coşkulu bir şekilde sürdüren Steam, popüler strateji oyunu Crusader Kings 3’ü ücretsiz yaptı. Strateji türünde oyun severlerin yakından tanıdığı bu oyun kısa süreliğine ücretsiz erişime açıldı. Bu sayede oyuncular, Crusader Kings 3 oyununu herhangi bir ücret ödemeden deneyip dilerse ileride satın alabilecek.

CRUSADER KİNGS 3 NE ZAMANA KADAR ÜCRETSİZ?

Türkiye’de de çok sayıda kullanıcısı bulunan Steam platformunda hafta sonuna özel düzenlenen kampanya kapsamında Crusader Kings 3 ücretsiz oldu. Sevilen strateji oyunu 3 gün boyunca ücretsiz oynanabilir hale geldi. Popüler oyunlardan Crusader Kings 3, herhangi bir kısıtlama olmadan 15 Mayıs 2023 saat 17.00’a kadar ücretsiz erişime açık kalacak.

Crusader Kings 3 oyununu ücretsiz oynamak için öncelikle oyunun Steam platformundaki sayfasına ulaşmak artından “Crusader Kings 3 Oynayın” başlıklı ücretsiz versiyon butonuna tıklamak gerekiyor. Daha sonra “Oyunu Oyna” adımından Crusader Kings 3’ü ücret ödemeden indirme işlemine başlayabilirsiniz.

CRUSADER KİNGS 3 NASIL BİR OYUN?

Dünyaca ünlü oyun geliştirme şirketi Paradox Interactive’ın yaptığı Crusader Kings 3 oyununda oyuncular Orta Çağ’da bir hükümdar olup hanedan yönetiyor. Karakterlerin stratejik yeteneklerini geliştirip varislerini planlıyor ve diploması ile savaş stratejisiyle imparatorluğu büyütmeye çalışırlar. Crusader Kings 3 oyunu için tavsiye edilen işlemci Intel Core i5-4670K / AMD Ryzen 5 2400G ve ekran kartı Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB) / AMD Radeon R9 390X (8 GB) olarak sıralandı.