Her yemeğin içerisinde kullanılan aroması ile lezzet katan soğan sağlık açısından da büyük önem taşıyor. Antioksidan etkisi vücuda fayda sunarken soğansız yemek yapılamıyor. Vitamin ve mineral açısından zengin olan soğan tam bir lif deposu.

Yeni yıl ile birlikte başlayan zamlı fiyatlar ikisini en çok soğanda gösterdi. Patates ile kıyaslandığında arada oluşan fiyat farkı rekor rakamları ulaştı. Şartlarında ay sonunda getirmek oldukça zor. Enflasyonun her an ezici gücünü gösterdiği günlerde ay sonu gelmeden alınan maaş ay ortasında tükeniyor. Hal böyle olunca vatandaşlar indirimleri yakından takip etmeye başladı.

O MARKET SINIRLARI ZORLADI!

Soğanın kilosu 30 TL'ye ulaştı. Vatandaşın ekonomik dengeleri sarsıldı. Fiyatlarda gerçekleşen bu oynama Tarım Kredi markette etkisini aniden hissettirdi. Ekonomik belirsizlik dönemi içerisinde Tarım Kredi market vatandaşları sevindirecek yeni bir kampanya dönemini başlattı. Gıda fiyatlarına yönelik her ay farklı bir kampanya ile bütçe dostu uygulamalar ortaya koyan Tarım Kredi Market bu kez büyük bir indirime imza attı.

TARIM KREDİDEN SON TEKLİF!

Enflasyon etkisi, artan işletme maliyetleri nedeniyle büyük fiyat artışı yaşayan ürün grupları arasında dahil edilen soğan Tarım Kredi marketlerde 9,95 TL'ye düştü. Bütçeyi destekleyici ve sevindirici bu haber sonrasında kampanya tarihleri merak edildi. Gıda ürünlerinden hijyen ürünlerine, cilt bakım ürünlerinden manav reyonuna kadar farklı kategorilerde sunduğu kampanyalar son dönemlerde göz dolduruyor. Tarım Kredi markette başlatılan soğan indirimi ile geçtiğimiz yılın oranları ile alışveriş yapmak mümkün olacak.

Tarım Kredi market kuru soğanın kilosu 9,95 TL oldu. Vatandaş en yakındaki marketlere akın etti. Kasada uzun kuyruklar oluştu. Kampanya dönemi 9 Mayıs tarihinde başlamış olup 14 Mayıs tarihinde sona erecektir, açıklaması yapıldı.