Türk otomotiv sektörüne damgasını vuran Tofaş markası özellikle kuş grubu olarak bilinen modelleriyle çok sevildi. Otomobillere ilgisi olan herkesin geçmişinde büyük yer edinen Tofaş markasının hayranlarını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Uzun süredir beklenen 2023 model Tofaş Şahin üretimiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. İlk teslimatları geçen ay yapılmaya başlanan Tofaş Şahin yenilenen tasarımıyla dikkat çekiyor.

Tofaş Şahin Efsanesi Geri Dönüyor

Türkiye’de geçmiş yıllarda en çok satan otomobillerden biri olan Tofaş Şahin vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Herkesin hayatında önemli bir yer edinen bu araçlara hayranlık duyanları sevindiren gelişmeler yaşandı. Uzun yıllar en çok satan otomobillerden Tofaş Şahin efsanesi sonunda geri dönüyor. Bir döneme damgasını vuran Şahin hala ikinci el oto pazarında ilgi gören araçlar arasında yer alıyor. İkinci el otomobil pazarlarının gözdesi Tofaş Şahin artık sıfır kilometre ve yepyeni olarak satın alınabilecek. Tofaş Şahin 2023 yılında efsane olarak araç piyasasına yeniden girecek.

Tofaş Şahin Üretimi Hız Kazandı

Bilindiği üzere Tofaş Şahin sadece Türkiye’de üretilmedi. Geçmiş yıllarda en çok talep gören otomobillerin başında gelen Tofaş Şahin ülkemizin dışında Etiyopya ve Mısır gibi ülkelerde üretildi. Yurt dışında aracın modeli aynı olsa da ismi farklıydı. Etiyopya’da üretilen Şahin modelleri araç piyasasına Holland Docc adıyla çıktı. Etiyopya, Tofaş Şahin’in üretim hakkını elinde bulundururken yıllar sonra seri üretime devam etme kararı aldı.

Etiyopya’da üretilen 2023 model Tofaş Şahinler piyasaya sürülmeye ve ilk sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Geçen ay satışa sunulan sıfır kilometre Şahinler büyük ilgi gördü. Türkiye dışında da seveni çok olan Şahin adeta çıktığı anda tükendi. Yoğun talep gören Tofaş Şahin’i yeniden üretme kararı alan Etiyopya fabrikadaki işlere hız verdi. Türkiye’de de ilgi gören 2023 model Şahin’in satış fiyatı merak ediliyor.

2023 Model Tofaş Şahin Ne Kadar?

Türkiye’de de satılması beklenen sıfır kilometre Tofaş Şahin modelinin fiyatı merak ediliyor. Normal şartlarda Etiyopya’da Holland Docc ismiyle satılan 2023 model Şahin’ler Türkiye’de doğrudan satışa başlamadı. Ancak bu araçları yurt dışından alıp ülkemizde trafiğe kaydettirmek mümkün oluyor. Bu şekilde 2023 model Tofaş Şahin satın almak isteyenler nakliye masrafları hariç otomobile 250 bin TL civarında ödeme yapması gerekiyor.

Editör: Hidayet Kıran